DROGA KRZYŻOWA

W Wielki Poniedziałek (21 marca 2016) o godzinie 19.00 rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbędzie się na ulicach naszej wsi. W bieżącym, roku wraz z Parafialną Radą Duszpasterską wybraliśmy trasę przebiegającą nieco na uboczu od budynków mieszkalnych, a mianowicie ulicami Kościelną na odcinku od kościoła do pętli autobusowej, a następnie ulicą Stęszewską wzdłuż pałacowego ogrodzenia. Zakończenie tego plenerowego nabożeństwa nastąpi przy nieco zapomnianym na codzień krzyżu, stojącym na rozwidleniu dróg prowadzących w kierunku Stęszewa i Glinek.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci ze świecami w rękach.

Kolejność niesienia krzyża:

 1. Od ołtarza do 1 stacji przed kościołem: Kapłani, organista i kościelny
 2. Ministranci
 3. Młodzież
 4. Matki Różańcowe
 5. Panie noszące feretrony
 6. Caritas
 7. Panowie z róży św. Józefa
 8. Kręgi biblijne
 9. Mieszkańcy Dopiewca
 10. Mieszkańcy Lisówek
 11. Mieszkańcy Trzcielina
 12. Mieszkańcy Chomęcic
 13. Mieszkańcy Gołusek
 14. Bractwo św. Józefa, które także zaopiekuje się krzyżem po zakończeniu nabożeństwa.