Strona główna



			

14. NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07.2024

1. Dzień corocznej adoracji dla naszej parafii (wyznaczony przez archidiecezję poznańską) przypada w czwartek 11 lipca. Adoracja będzie trwała od godz. 8.00 do godz. 18.00. Prosimy

o zapisywanie się w zakrystii, na poszczególne godziny czuwania w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.

2. Nabożeństwo fatimskie dla dzieci (różaniec i procesja) odbędzie się w sobotę 13 lipca o godz. 10.00 w kościele.

3. Katecheza przedchrzcielna odbędzie się w środę 17 lipca o godz. 18.45 w kościele.

4. Porządek mszy w czasie wakacji, w miesiącu lipcu i sierpniu: w niedzielę w Konarzewie msze będą o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 – nie będzie mszy o godz. 12.30; w niedzielę w Dopiewcu msza będzie o godz. 9.30. W dni powszednie w Konarzewie msze będą tylko wieczorem o godz. 18.00 – nie będzie mszy w sobotę o godz. 8.00 (z wyjątkiem pierwszej soboty lipca i sierpnia);

w czwartki w Dopiewcu nie będzie mszy o godz. 19.00.

5. Spowiedź w czasie wakacji, w miesiącu lipcu i sierpniu, odbywa się: w dni powszednie

od godz. 17.30 do godz. 17.50 a w niedziele od godz. 7.30 do godz. 7.50 oraz od godz. 17.30

do godz. 17.50.

6. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu będzie czynne tylko w czwartki od godz. 16.00 do godz. 17.00.

7. Składka gospodarcza będzie przeprowadzana za tydzień w niedzielę. Przeznaczymy ją dalej

na zapłatę za utwardzenie przy kościele na miejsca parkingowe (składka w Konarzewie)

oraz za malowanie zewnętrze kościoła w Dopiewcu (składka w Dopiewcu).

8. Prasa katolicka jest dostępna przy wyjściach z kościoła.

 

Intencje mszalne

SOBOTA 6.07.2024

18.00 1. za + Halinę i Henryka Nowak, Irenę i Jana Kaczmarek

2. rez. (ks. D. Dudkowiak)

14. NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07.2024

8.00 za + Stanisławę Kaczmarek – int. od dzieci

9.30 DOPIEWIEC: za + Stanisławę i Tomasza Kaczorów, Jadwigę i Andrzeja Kołodziejskich

11.00 za parafian

18.00 za + Zofię, Franciszka Szlachtów, Anielę, Leona Trybusiów, Kazimierza Kraszewskiego

PONIEDZIAŁEK 8.07.2024

18.00 za + Henrykę i Bolesława Staszaków

WTOREK 9.07.2024

18.00 za + Władysława Modrzejewskiego w 1 rocz. śm.

ŚRODA 10.07.2024

18.00 NOWENNOWA – WSPÓLNA: o pokój na świecie, zdrowie dla chorych i cierpiących, zwłaszcza zdrowie duszy i ciała dla Magdaleny, zdrowie dla syna a także: o łaskę wiary i odczytanie woli Bożej w życiu dla Jakuba; o łaskę wiary dla dzieci i przywrócenie zgody w rodzinie, w intencji matki i o zgodę w rodzinie, o światło Ducha Świętego, wiarę i dobre rozeznanie dla syna Jakuba, w 20 rocz. ślubu Anny i Pawła z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich i całej ich rodziny, w 1 rocznicę urodzin Antosia Bartkowiaka o Boże błogosławieństwo, a także za:

+ Łukasza Nowaka

+ Wandę Bartkowiak w 1 rocz. śm.

+ Tadeusza Kościuszko- od Beaty Umińskiej z rodz.

+ Stanisławę Franek od Doroty i Leszka Franek

+ Zbigniewa Andrzejaka od Marka Napierały z córką i wnukiem

+ Danutę Czyż od Tadeusza Skrzypczaka z rodziną

+ Przemysława Nowaka od rodziny Michalaków

+ Aleksego Nowaka od Danieli Kaźmierczak

+ Józefa Kubiaka od Agaty i Leszka Kaczor z rodziną

+ Tymoteusza Markiewicza od Ewy i Przemysława z dziećmi

+ Małgorzatę Książkowską od rodziny Andzińskich i Hadrychów

+ Krystynę Bronisz od uczestników pogrzebu

+ Halinę Malinowską od teściowej Bożeny

+ Stefana Kołodziejskiego od wnuków

+ Pelagię Smuźniak od córki Lilii z rodziną

+ Różę Kuchta od bratowej Doroty z Jankiem i Zuzanną

CZWARTEK 11.07.2024 ŚW. BENEDYKTA, OP., PATRONA EUROPY – ŚWIĘTO

18.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Janusza z okazji urodzin oraz szczęśliwe rozwiązanie dla Małgosi oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

PIĄTEK 12.07.2024

15.00 msza ślubna

18.00 za + Marysię Gruszczyńską z okazji urodzin

SOBOTA 13.07.2024

18.00 za + Ryszarda, Cecylię, Stanisława Ratajczak

15. NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2024

8.00 za + Jana Przybeckiego w rocz. śm., Marię Przybecką i zm. z rodz.

9.30 DOPIEWIEC: za + Ryszarda Walkowiaka i zmarłych rodziców i dziadków

11.00 za + Albina Gołuńskiego i zm. z rodz.

18.00 za + Czesława Mak w 40 rocz. śm. i zm. z rodz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transmisje ONLINE

Transmisje dostępne są na portalu Youtube pod linkiem:
Parafia Konarzewo

Msze Święte

  • Niedziele i święta nakazane, będące ustawowo dniami wolnymi od pracy:
    800
    1100
    1230 (oprócz lipca i sierpnia)
    1800 (oprócz I święta Wielkanocy, Uroczystości Wszystkich Świętych oraz I święta Bożego Narodzenia)

    Dopiewiec: 930

    Uwaga!

    W uroczystość Bożego Ciała jest następujący porządek mszy: o godz. 8.00 w Konarzewie i równolegle o godz. 8.00 w Dopiewcu oraz o godz. 10.00 w Konarzewie (po mszy procesja ulicami parafii).

    W uroczystość Wniebowzięcia NMP msza o godz. 1100 i w uroczystość Wszystkich Świętych msza o godz. 1230, odprawione są na cmentarzu parafialnym.

    W ostatnim dniu roku kalendarzowego tj. 31 grudnia (nawet gdy dzień ten przypada w niedzielę) msza wieczorna odprawiana jest o godz. 1700 (nie ma mszy o godz. 1800)
  • Dni powszednie:
    800 (w styczniu oraz w każdą sobotę roku, oprócz lipca i sierpnia)
    1800 (oprócz dni roboczych w styczniu)
    Dopiewiec: 1900 (tylko w czwartek, oprócz stycznia, lipca, sierpnia, ostatniego czwartku grudnia oraz 1 dnia lutego)

Biuro parafialne

Wtorek: 1900 - 2000 (oprócz stycznia, lipca, sierpnia, 1 dnia lutego)
Czwartek: 1600 - 1700 (oprócz stycznia, 1 dnia lutego)

Biuro parafialne jest nieczynne w Wielkim Tygodniu i wigilię Bożego Narodzenia oraz w święta, będące ustawowo dniami wolnymi od pracy.

W okresie trwania wizyt duszpasterskich (tzw. kolędy), w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy lub osobisty (w zakrystii po mszach).

W tygodniu

  • Codziennie: Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 (oprócz dni roboczych w styczniu i 1 dnia lutego)
  • Nabożeństwa okresowe: różańcowe, majowe, czerwcowe - po Mszy świętej wieczornej
  • Cafe Mama: dla mam z małymi dziećmi, według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • KSM: piątek o godz. 1900 w salce „Laboratorium wiary”
  • Scholka dziecięca: próby w piątek o godz. 1700 w salce "Laboratorium wiary"
  • Schola dorosłych: próby w czwartek o godz. 1900 w salce "Laboratorium wiary"
  • Krąg biblijny: poniedziałek o godz. 1900 w salce "Laboratorium wiary"
  • Redakcja pisma parafialnego "Wspólnota": według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • Grupa pisania ikon: szczegółowe informacje u ks. proboszcza
  • Grupa liturgiczna: według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • Krąg biblijny mężczyzn: według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • Zbiórka dla ministrantów: co dwa tygodnie w sobotę o godz. 1000 według terminów podanych w ogł. parafialnych

Każdego miesiąca

  • I niedziela miesiąca:
    • Dopiewiec - zmiana tajemnic różańcowych
  • I czwartek miesiąca:
    • Różaniec o nowe powołania o godz. 1830
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000
  • I piątek miesiąca:
    • Spowiedź od godz. 1630
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1630
    • Litania do NSPJ i akt wynagrodzenia o godz. 1755
  • III piątek miesiąca:
    • Msza Św. za zmarłych z wymienianek rocznych o godz. 1800
  • IV lub V piątek miesiąca:
    • Msza Św. oraz modlitwa o uzdrowienie o godz. 1900
  • I sobota miesiąca:
    • Nabożeństwo pierwszych sobót - Eucharystia o godz. 800, a następnie rozważanie słowa Bożego i modlitwa różańcowa
    • Zmiana tajemnic różańcowych po porannym Nabożeństwie
  • II niedziela miesiąca: niedziela gospodarcza
  • Rekolekcje dla narzeczonych: https://poradniazyciarodzinnego.pl