Strona główna



			

11. NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2024

1. Msza na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w piątek o godz. 8.00.
2. Msza za zmarłych z wymienianek rocznych będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
3. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w kościele w Konarzewie codziennie po mszy wieczornej a w kościele w Dopiewcu w czwartek i w niedzielę po mszy.
4. Spotkanie Kręgu biblijnego w najbliższy w poniedziałek odbędzie się w formie wyjazdowej.
5. Spotkanie Cafe mama dla młodych mam odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godz. 19.00
w sali „Laboratorium wiary”.
6. Katecheza przedchrzcielna odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 19.00 w kościele.
7. Przedstawienie Fatima w wykonaniu dzieci naszej parafii, dla osób, które go nie oglądały
i wszystkich, którzy chcą obejrzeć drugi raz odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godz. 10.00 w sali DPS-u w Lisówkach (wejście do sali od tyłu budynku, przy wejściu zewnętrznym do kaplicy)
8. Ministranci z naszej parafii będą brać udział w ogólnopolskich mistrzostwach w piłce nożnej, w dniach 24 i 25 czerwca w Łodzi. Życzymy im powodzenia.
9. Pierwsza Komunia Święta w roku 2025 będzie udzielana dzieciom w trzech (ew. czterech) grupach: w sobotę 10 maja podczas mszy o godz. 11.00 i ew. o godz. 13.00 oraz w niedzielę
11 maja podczas mszy o godz. 10.30 (!) i o godz. 12.30. Dzieci z danej szkoły mogą, ale nie muszą, wszystkie przystępować do Pierwszej Komunii w tej samej grupie. Spotkanie dla rodziców
z zapisami na konkretny termin Pierwszej Komunii odbędzie się w czwartek 20 czerwca o godz. 18.45 w kościele. Prosimy zabrać długopisy do wypełnienia deklaracji zgłoszeniowej.
10. Utwardzenie przy naszym kościele (tzw. parking) zostało w ostatnią środę oddane do użytku. Mamy do dyspozycji 52 miejsca postojowe.
11. Składka gospodarcza w Konarzewie (na parking) wyniosła 4377 zł a w Dopiewcu (na malowanie elewacji) wyniosła 1809 zł. Ofiarodawcom dziękujemy. Dziękujemy też Parafianom, którzy na powyższe cele wpłacają ofiary na konto parafialne.
12. Zbiórka na seminarium duchowne tydzień temu wyniosła 4113 zł. Seminarium dziękuje ofiarodawcom.
13. Zbiórka do puszek na KUL, WT UAM oraz szkoły katolickie jest przeprowadzana dziś w niedzielę po mszach.

Intencje mszalne

SOBOTA 15.06.2024
18.00 za + Ryszarda, Władysławę, Jana Golaków – int. od żony z córkami i synowej z wnukami

11. NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2024
8.00 za + Leszka Szajkowskiego, Wacława Urbanek i zm. z rodz.
9.30 DOPIEWIEC: za + Eugeniusza Klause w 25 r. śm.
11.00 za + Mariannę i Władysława Kutzmann
12.30 za parafian
18.00 za + Waldemara Perkowskiego, Stanisława Tomczaka i zm. z rodz. Przybyszów, Tomczaków
i Perkowskich

PONIEDZIAŁEK 17.06.2024
18.00 za + Stefana Jacoszka, Zbigniewa i Leonarda Czyż, Zbigniewa Rozmiarka, Marię Wojciechowską

WTOREK 18.06.2024
18.00 o umocnienie miłości małżeńskiej i Bożą obronę dla Adrianny i Damiana w 5 r. ślubu oraz Boże bł. dla ich synów

ŚRODA 19.06.2024
18.00 NOWENNOWA – WSPÓLNA: o pokój na świecie, zdrowie dla chorych i cierpiących, zwłaszcza zdrowie duszy i ciała dla Magdaleny, zdrowie dla syna a także: o łaskę wiary i odczytanie woli Bożej
w życiu dla Jakuba; o łaskę wiary dla dzieci i przywrócenie zgody w rodzinie, w intencji matki i o zgodę w rodzinie, o światło Ducha Świętego, wiarę i dobre rozeznanie dla syna Jakuba a także za:
+ Łukasza Nowaka
+ Jerzego Budzicha w 1 r. śm.
+ Łucję Michalską w 26 r. śm.
+ Marię Pazgrat od Iwony i Darka Barczaków
+ Zbigniewa Andrzejaka od rodziny Hauke
+ Danutę Czyż od Iwony i Jurka Wrzeszczyńskich z rodziną
+ Przemysława Nowaka od Przyślewiczów i Kołodziejskich
+ Aleksego Nowaka od rodziny Gawronek z ul. Poznańskiej i Hanki Borowskiej
+ Józefa Kubiaka od wujka Józefa
+ Tymoteusza Markiewicza od Wandy Lis
+ Małgorzatę Książkowską od kuzynostwa z Chyb
+ Krystynę Pankiewicz od rodziny Konewków
+ Emilie Walczak – Góral od Katarzyny z mężem
+ Krystynę Bronisz od rodziny Nowaków z ul. Wodnej

CZWARTEK 20.06.2024
18.00 za + Pawła Sowisło – int. od Tomasza z rodz.
19.00 DOPIEWIEC: za + Janinę, Czesławę i Szczepana Badyna

PIĄTEK 21.06.2024
8.00 msza na zakończenie roku szkolnego
18.00 W INTECJI ZMARŁYCH Z WYMIENIANEK ROCZNYCH

SOBOTA 22.06.2024
8.00 za + Marię Pazgrat – int. od córki Izabeli z mężem i rodz.
16.00 msza jubileuszowa
18.00 za + Dariusza Mak, Czesława Mak i Warzyna Styperek

12. NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024
8.00 za + Zenona Sobańskiego, Marysię Gruszczyńską
9.30 DOPIEWIEC: za + Janinę Rybicką, Jana, Władysławę Wojnowskich
11.00 za + Danutę, Jacka Michalaków, Mieczysława Kaczmarka
12.30 za + Janusza Paluszkiewicza z okazji Dnia ojca
18.00 za + Zofię Mikołajczyk, Irenę, Bronisława Kaczmarek i zm. z rodz.

Transmisje ONLINE

Transmisje dostępne są na portalu Youtube pod linkiem:
Parafia Konarzewo

Msze Święte

  • Niedziele i święta nakazane, będące ustawowo dniami wolnymi od pracy:
    800
    1100
    1230 (oprócz lipca i sierpnia)
    1800 (oprócz I święta Wielkanocy, Uroczystości Wszystkich Świętych oraz I święta Bożego Narodzenia)

    Dopiewiec: 930

    Uwaga!

    W uroczystość Bożego Ciała jest następujący porządek mszy: o godz. 8.00 w Konarzewie i równolegle o godz. 8.00 w Dopiewcu oraz o godz. 10.00 w Konarzewie (po mszy procesja ulicami parafii).

    W uroczystość Wniebowzięcia NMP msza o godz. 1100 i w uroczystość Wszystkich Świętych msza o godz. 1230, odprawione są na cmentarzu parafialnym.

    W ostatnim dniu roku kalendarzowego tj. 31 grudnia (nawet gdy dzień ten przypada w niedzielę) msza wieczorna odprawiana jest o godz. 1700 (nie ma mszy o godz. 1800)
  • Dni powszednie:
    800 (w styczniu oraz w każdą sobotę roku, oprócz lipca i sierpnia)
    1800 (oprócz dni roboczych w styczniu)
    Dopiewiec: 1900 (tylko w czwartek, oprócz stycznia, lipca, sierpnia, ostatniego czwartku grudnia oraz 1 dnia lutego)

Biuro parafialne

Wtorek: 1900 - 2000 (oprócz stycznia, lipca, sierpnia, 1 dnia lutego)
Czwartek: 1600 - 1700 (oprócz stycznia, 1 dnia lutego)

Biuro parafialne jest nieczynne w Wielkim Tygodniu i wigilię Bożego Narodzenia oraz w święta, będące ustawowo dniami wolnymi od pracy.

W okresie trwania wizyt duszpasterskich (tzw. kolędy), w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy lub osobisty (w zakrystii po mszach).

W tygodniu

  • Codziennie: Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 (oprócz dni roboczych w styczniu i 1 dnia lutego)
  • Nabożeństwa okresowe: różańcowe, majowe, czerwcowe - po Mszy świętej wieczornej
  • Cafe Mama: dla mam z małymi dziećmi, według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • KSM: piątek o godz. 1900 w salce „Laboratorium wiary”
  • Scholka dziecięca: próby w piątek o godz. 1700 w salce "Laboratorium wiary"
  • Schola dorosłych: próby w czwartek o godz. 1900 w salce "Laboratorium wiary"
  • Krąg biblijny: poniedziałek o godz. 1900 w salce "Laboratorium wiary"
  • Redakcja pisma parafialnego "Wspólnota": według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • Grupa pisania ikon: szczegółowe informacje u ks. proboszcza
  • Grupa liturgiczna: według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • Krąg biblijny mężczyzn: według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • Zbiórka dla ministrantów: co dwa tygodnie w sobotę o godz. 1000 według terminów podanych w ogł. parafialnych

Każdego miesiąca

  • I niedziela miesiąca:
    • Dopiewiec - zmiana tajemnic różańcowych
  • I czwartek miesiąca:
    • Różaniec o nowe powołania o godz. 1830
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000
  • I piątek miesiąca:
    • Spowiedź od godz. 1630
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1630
    • Litania do NSPJ i akt wynagrodzenia o godz. 1755
  • III piątek miesiąca:
    • Msza Św. za zmarłych z wymienianek rocznych o godz. 1800
  • IV lub V piątek miesiąca:
    • Msza Św. oraz modlitwa o uzdrowienie o godz. 1900
  • I sobota miesiąca:
    • Nabożeństwo pierwszych sobót - Eucharystia o godz. 800, a następnie rozważanie słowa Bożego i modlitwa różańcowa
    • Zmiana tajemnic różańcowych po porannym Nabożeństwie
  • II niedziela miesiąca: niedziela gospodarcza
  • Rekolekcje dla narzeczonych: https://poradniazyciarodzinnego.pl