Strona główna



			

4 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01. 2023 R.

1. Msza w intencji dzieci obchodzących urodziny w styczniu będzie odprawiona dziś w niedzielę
o godz. 12.30. W zakrystii można podać imię i wiek dziecka do odczytania podczas mszy.
2. Msza w kościele w Konarzewie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, jest już odprawiana
od najbliższego poniedziałku.
3. Msza kaplicy w Dopiewcu w czwartki o godz. 19.00, jest już odprawiana od najbliższego czwartku.
4. Intencje nowennowe oraz intencje za zmarłych po pogrzebie, zamawiane na mszę z nowenną w środę
będą odprawiane od środy 1 lutego.
5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w czwartek od godz. 16.00 do godz. 17.00,
ze względu na odwiedziny duszpasterskie.
6. Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Matki Bożej Gromnicznej, będziemy obchodzić
w najbliższy czwartek. Msze w kościele w Konarzewie będą w tym dniu o godz. 10.00 i 18.00 a w kaplicy
w Dopiewcu o godz. 19.00. Podczas mszy będzie obrzęd błogosławieństwa świec, które przyniesiemy ze sobą do kościoła. Po mszach będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań odbędzie się w czwartek
od godz. 19.00 do godz. 20.00.
8. Odwiedziny chorych z sakramentami odbędą się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z Dopiewca i Gołusek a ks. Karol z Trzcielina, Konarzewa i Chomęcic.
9. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 16.30 (dzieci) i od godz. 17.00 do godz. 17.50
(młodzież i dorośli).
10. Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi będzie odprawiona w pierwszą sobotę miesiąca
o godz. 8.00 a bezpośrednio po niej odbędzie się medytacja i różaniec.
11. Poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się według następującego porządku:
dla dzieci ze SP z Dopiewca i szkół z poza parafii w sobotę 18 lutego podczas mszy o godz. 18.00,
dla dzieci ze SP z Konarzewa w niedzielę 19 lutego podczas mszy o godz. 11.00, dla dzieci ze SP z Chomęcic
w niedzielę 19 lutego podczas mszy o godz. 12.30.
12. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w środę 1 i 15 lutego o 18.45
w kościele.
13. Spotkanie Cafe mama odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w sali „Laboratorium wiary”.

14. Ojciec Krzysztof Pawłowski, Karmelita będzie za tydzień gościł w naszej parafii. Przybliży nam postać świętej Teresy od Dzieciątka Jezus a po mszach będzie rozprowadzał książki jej poświęcone.
15. Koperty na daninę diecezjalną będą dostępne w pierwszej połowie lutego.
16. Zbiórka do puszek na radio Emaus wyniosła 515 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.
17. Zmarł nasz parafianin: śp. Władysław Dudka z Konarzewa – jego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Intencje mszalne

SOBOTA 28.01.2023
18.00 za + Kazimierę i Mieczysława Golak

4 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023
8.00 za + Katarzynę Degórską w 6 r. śm.
9.30 DOPIEWIEC: za + Alinę i Zdzisława i zm. z rodz.
11.00 w 18 r. ur. Hanii z podzięk. za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże bł.
12.30 W INTENCJI DZIECI OBCHODZĄCYCH URODZINY W STYCZNIU
18.00 w 1 r. ur. Gabrysia Kleszcza z prośbą o Boże bł. i zdrowie

PONIEDZIAŁEK 30.01.2023
18.00 za + Ryszarda Ratajczaka – int. od syna Macieja z rodz.

WTOREK 31.01.2023
18.00 za + Marię, Ludwika, Pawła, Łukasza Suterskich, Mariannę, Stanisława, Lecha Ignaszewskich, Annę, Józefa, Jana Pawlików

ŚRODA 1.02.2023
18.00 NOWENNOWA – WSPÓLNA
O pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie
O zdrowie dla chorych i cierpiących
O łaskę wiary i odczytanie woli Bożej w życiu dla Jakuba
W int. Jakuba w 1 r. urodzin z podzięk. za dar życia i z prośbą o Boże bł. i opiekę Matki Bożej
+ Łukasza Nowaka
+ Zygmunta Lembicz w 1 r. śm. od syna z rodziną
+ Stefana Umińskiego w 30 r. śm. od córki Gabrieli i wnuczek z rodziną oraz zm. z rodziny Umińskich
+ Stanisława Przybeckiego od brata Genia z rodziną i ks. Adrianem
+ Marka Nowaka od Bartka z rodziną i rodzicami
+ Pawła Kaczmarka od Danuty i Eugeniusza Gryska z rodziną
+ Janinę Skrzypczak od Janusza Adamczaka z żoną i Henią Szcześniak
+ Teresę Sadowską od uczestników pogrzebu
+ Kazimierza Czyż od brata Jana z żoną i rodziną
+ Zbyszka Bąbka od szwagierki Moniki z rodziną
+ Piotra Leśny od córki z rodziną
+ Bartosza Garczyńskiego od rodziny Janiszewskich
+ Bartosza Janda od babci Wiesi
+ Jarosława Paraszka od sąsiadów
+ Mariana Siejkowskiego od wnuczki Asi z rodziną
+ Jolantę Olejniczak od uczestników pogrzebu
+ Władysława Dudka od cioci Anieli z rodziną

CZWARTEK 2.02.2023
10.00 za + Mirosława Grześkowiaka
18.00 za + Irenę, Stanisława, Anielę Kiersztan, Mieczysława Kaczmarka
19.00 DOPIEWIEC: za + Felicję i Mariana Otworowskich i Janusza Lizakowskiego

PIĄTEK 3.02.2023
18.00 za + Wandę, Karola, Leszka Ślusarek, Danielę, Stefana i Zbigniewa Szulczyńskich, Bogusława Płazińskiego i Andrzeja Krzyżaniaka, Elżbietę Szczesiak

SOBOTA 4.02.2023
8.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi
18.00 za + Andrzeja Skorupskiego i zm. z rodz. Skorupskich i Piechockich oraz Reginę Ratajczak

5 NIEDZIELA ZWYKŁA 5.02.2023
8.00 za + Kazimierza Kaszkowiaka w 5 r. śm.
9.30 DOPIEWIEC: za + Andrzeja Oszczęda – int. od Rafała z Agnieszką i Dominiką
11.00 za + Teresę Sadowską – int. od dzieci z rodzinami
12.30 za + Bartosza Janda – int. od właścicieli i pracowników piekarni „Nowaczyk”
18.00 w 40 r. ślubu Małgorzaty i Tomasza Woźniaków z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o Boże bł.

Transmisje ONLINE

Transmisje dostępne są na portalu Youtube pod linkiem:
Parafia Konarzewo

Msze Święte

  • Niedziele i święta nakazane:
    800
    1100
    1230 (oprócz lipca i sierpnia)
    1800 (oprócz I święta Wielkanocy, Uroczystości Wszystkich Świętych oraz I święta Bożego Narodzenia)
    Dopiewiec: 930
  • Dni powszednie:
    800 (w styczniu oraz w każdą sobotę roku, oprócz lipca i sierpnia)
    1800 (oprócz stycznia)
    Dopiewiec: 1900 (tylko w czwartek, oprócz stycznia, lipca i sierpnia)

Biuro parafialne

Wtorek: 1900 - 2000 (oprócz stycznia, lipca i sierpnia)
Czwartek: 1600 - 1700

W tygodniu

  • Codziennie: Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1730
  • Nabożeństwa okresowe: różańcowe, majowe, czerwcowe - po Mszy świętej
  • Cafe Mama: dla mam z małymi dziećmi, według terminów podanych w ogł. parafialnych
  • KSM: piątek o godz. 1900 w salce „Laboratorium wiary”
  • Scholka dziecięca: próby w piątek o godz. 1700 w salce "Laboratorium wiary"
  • Schola dorosłych: próby w czwartek o godz. 1900 w salce "Laboratorium wiary"
  • Krąg biblijny: poniedziałek o godz. 1900 w salce "Laboratorium wiary"
  • Krąg biblijny mężczyzn: I i III wtorek miesiąca o godz. 2000 w salce "Laboratorium wiary"
  • Zbiórka dla ministrantów: co dwa tygodnie w sobotę o godz. 1000 według terminów podanych w ogł. parafialnych

Każdego miesiąca

  • I niedziela miesiąca:
    • Dopiewiec - zmiana tajemnic różańcowych
  • I czwartek miesiąca:
    • Różaniec w int. powołań o godz. 1830
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000
  • I piątek miesiąca:
    • Spowiedź od godz. 1630
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1630
    • o godz. 1800 litania do NSPJ i akt wynagrodzenia
  • III piątek miesiąca:
    • Msza Św. za zmarłych z wymienianek rocznych o godz. 1800
  • II lub IV ew. V piątek miesiąca:
    • Msza Św. oraz modlitwa o uzdrowienie o godz. 1900
  • I sobota miesiąca:
    • Nabożeństwo pierwszych sobót - Eucharystia o godz. 800, a następnie rozważanie słowa Bożego i modlitwa różańcowa
    • Zmiana tajemnic różańcowych po porannym Nabożeństwie
  • II niedziela miesiąca: niedziela gospodarcza
  • Rekolekcje dla narzeczonych: https://poradniazyciarodzinnego.pl