Strona główna

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w najbliższą środę tj. 08.12br msze będą o godz. 6.00 i 18.00. Na mszach odmówimy akt zawierzenia św. Józefowi, z racji kończącego się w tym ...

Czytaj więcej

Godzinki ku czci Matki Bożej

Godzinki ku czci Matki Bożej zaśpiewamy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przed roratami, o godz. 5.45.

Czytaj więcej

Msza i adoracja Najświętszego Sakramentu

Msza i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00.

Czytaj więcej

Sakrament bierzmowania - spotkania

Spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędą się według następującego porządku: • nabożeństwo pokutne z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania dla uczniów klas 8 : w czwartek 16 grudnia o godz. 19.00 ...

Czytaj więcej

Roraty dla dzieci

Roraty z udziałem dzieci będą odprawiane w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00.

Czytaj więcej

Roraty

Roraty będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Msze roratnie kończyć się będą ok. godz. 6.40.

Czytaj więcej

2 Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

1. Poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym odbywa się według następującego porządku:
• dla dzieci ze szkoły podstawowej w Konarzewie w sobotę 4 grudnia podczas mszy o godz. 18.00
• dla dzieci ze szkoły podstawowej w Chomęcicach w niedzielę 5 grudnia podczas mszy o godz. 11.00
• dla dzieci ze szkoły podstawowej w Dopiewcu i ze szkół spoza parafii w niedzielę 5 grudnia podczas mszy o godz. 12.30
2. Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Msze roratnie kończą się ok. godz. 6.40.
3. Roraty z udziałem dzieci odprawiane są w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00.
4. Spotkanie „Cafe mama” dla mam z małymi dziećmi w najbliższy wtorek o godz. 10.00 w salce „Laboratorium wiary”.
5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w najbliższą środę msze będą o godz. 6.00 i 18.00. Na mszach odmówimy akt zawierzenia św. Józefowi, z racji kończącego się w tym dniu Roku Świętego Józefa. Tego dnia składka na mszach będzie przeznaczona na biedne kościoły w Polsce.
6. Godzinki ku czci Matki Bożej zaśpiewamy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przed roratami, o godz. 5.45.
7. Próby Scholi dla dorosłych odbywają się w każdy czwartek po mszy wieczornej w salce „Laboratorium wiary” a próby Scholki dla dzieci odbywają się w każdy piątek o godz. 17.00 w salce św. Urszuli.
8. Msza i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00.
9. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
10. Spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędą się według następującego porządku:
• nabożeństwo pokutne z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania dla uczniów klas 8 : w czwartek 16 grudnia o godz. 19.00 w kościele
• nabożeństwo pokutne z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania dla uczniów klas 1 : w piątek 17 grudnia o godz. 19.00 w kościele
11. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień dla Wspólnoty Żywego Różańca brzmi: za ubogich
i potrzebujących z naszej parafii.
12. Opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą, w zakrystii po mszach albo w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
13. Świece Caritas można nabywać w zakrystii po mszach albo w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiara za dużą świecę wynosi 18 zł a za małą świecę wynosi 8,50 zł.
14. Wymienianki roczne na rok 2022 można składać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
15. Są jeszcze wolne intencje na msze roratnie o godz. 6.00.
16. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zostanie przeprowadzona dzisiaj w niedzielę po mszach.
17. Składka na cele gospodarcze odbędzie się za tydzień w niedzielę. Przeznaczymy ją na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
18. Zmarł nasz parafianin: śp. Jerzy Lis – jego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Intencje mszalne

SOBOTA 4.12.2021
18.00 1. za + Mirosławę Woźniak w 4 r. śm., Kazimierę i Henryka Wiśniewskich i zm. z rodz. Wiśniewskich
2. za + Marię, Wojciecha i Eugeniusza Kopaszewskich oraz Danutę Czarnecką

2 NIEDZIELA ADWENTU 5.12
8.00 za + Barbarę Płotkowiak w 3 r. śm. i zm. z rodz.
9.30 DOPIEWIEC: za + Joannę, Ksawerego, Mieczysława Hetmańskich i zm. z rodz.
11.00 w 1 r. urodzin Łucji w podzięk. za dar życia, z prośbą o Boże bł.
12.30 za + Jana Gawronka
18.00 za + Wojciecha Kuczyńskiego w 1 r. śm. – int. od żony i syna Przemysława

PONIEDZIAŁEK 6.12.2021
6.00
18.00 za + Helenę i Stanisława Kulik

WTOREK 7.12.2021
6.00 za + Helenę i Bronisława Chmielowskich i zm. z rodz.
18.00 za +.Danutę Czarnecką – int. od syna Wojciecha z Wiolettą

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 8.12.2021
6.00 za wszystkich kapłanów o łaskę całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję oraz za wszystkich uczestników 33 – dniowych rekolekcji kapłańskich
18.00 NOWENNOWA – WSPÓLNA
O ustanie pandemii i zdrowie dla chorych
O pokój w naszej Ojczyźnie
O łaskę wiary i odczytanie woli Bożej w życiu dla Jakuba
+ Helenę Medycką od bratowej Janiny
+ Adelę Walkowiak od szwagierki Teresy Lechickiej
+ Katarzynę Michalak od Marii i Aleksego Nowak z synem Markiem
+ Danutę Czarnecką od rodziny Kiersztan i Gibkich
+ Janinę Przybysz od Przemka z rodz.
+ Jana Nejmana od uczestników pogrzebu
+ Jana Hetmańskiego od Pawła Turka z rodziną
+ Danutę Kaczmarek od rodziny Cierniaków
+ Reginę Przybylską od rodziny Janiszewskich i Budnych
+ Katarzynę Szymaniak od wuja Stanisława z rodziną i Macieja z rodziną
+ Jerzego Lisa od żony

CZWARTEK 9.12.2021
6.00 1. w intencji Barbary w dniu urodzin, z podzięk. za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o wytrwanie w wierze, nadziei i miłości oraz o Boże bł.
2. za + Leokadię, Jana, Piotra Musielak, Józefa Nowaka
18.00 za + Irenę Wojciechowską – Kuberka w 4 r. śm. oraz Włodzimierza Kuberka
19.00 DOPIEWIEC: za + Danutę Czarnecką – int. od córki Ani z rodziną

PIĄTEK 10.12.2021
6.00
18.00 za + Szymona Kowalskiego w 4 r. śm.

SOBOTA 11.12.2021
6.00 za + Elżbietę Surdyk i zm. z rodz., Katarzynę Przepióra, Grażynę Przepióra
18.00 za + Kazimierza Melfrieda w 1 r. śm. i zm. z rodz. Melfried i Warcickich

3 NIEDZIELA ADWENTU 12.12
8.00 za + Krystynę Ginter – int. od męża z dziećmi i wnukami
9.30 DOPIEWIEC: za + Jadwigę w 3 r. śm., Edwarda w 12 r. śm. Dziamskich i z m. z rodz.
11.00 za +Andrzeja Skorupskiego w 16 r. śm. i zm. z rodz. Skorupskich i Piechockich oraz Reginę Ratajczak
12.30 za + Kazimierza Dziamskiego – int. od Ani, Sławka, Cichych z synami
18.00 za + Stanisława Dymka – int. od żony i syna

Transmisje ONLINE

Transmisje dostępne są w portalu Youtube na kanale:
Parafia Konarzewo

Msze Święte

  • Niedziele:: 800, 1100, 1230 (oprócz lipca i sierpnia), 1800
    Dopiewiec: 930
  • Dni powszednie: 800(tylko w sobotę), 1800
    Dopiewiec: 1900 (tylko w czwartek)

Biuro parafialne

Wtorek: 1900 - 2000
Czwartek: 1600 - 1700

W tygodniu

  • Piątek: Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1730, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1750
  • Nabożeństwa okresowe: różańcowe, majowe, czerwcowe - po Mszy świętej
  • Cafe Mama: wtorek o godz. 1000 w salce „Laboratorium wiary”
  • KSM: piątek o godz. 1900 w salce „Laboratorium wiary”
  • Schola dziecięca: próby w piątek o godz. 1700 w salce św. Urszuli
  • Każdego miesiąca

    • I niedziela miesiąca:
      • Dopiewiec - zmiana tajemnic różańcowych
    • I piątek miesiąca:
      • Spowiedź od 1700
      • Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1730, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1750
      • o godz. 1800 litania do NSPJ i akt wynagrodzenia
    • III piątek miesiąca:
      • Msza Św. za zmarłych z wymienianek rocznych o godz. 1800
    • I sobota miesiąca:
      • Nabożeństwo pierwszych sobót - Eucharystia o godz. 800, a następnie rozważanie słowa Bożego i modlitwa różańcowa
      • Zmiana tajemnic różańcowych po porannym Nabożeństwie
    • II niedziela miesiąca: niedziela gospodarcza
    • Rekolekcje dla narzeczonych: https://poradniazyciarodzinnego.pl