1. Dziś niedziela gospodarcza. Kontynuujemy odkrywkowe prace w świątyni. Na razie nie tylko nie odkryliśmy malowideł, ale nawet jakichkolwiek ich śladów!
  2. Dziękuję za wsparcie o. Piotra Kurkiewicza OFM Cap – zebrał 2050 PLN.
  3. Dziękuję za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Jak już mówiłem przy czwartym ołtarzu, dziękuję służbie kościelnej i liturgicznej, orkiestrze, mieszkańcom ulic którymi szła procesja za przygotowanie i złożoną ofiarę, panu Mirosławowi Michalakowi za nagłośnienie wokół kościoła, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za nowy baldachim, panu Henrykowi Majchrowiczowi za odnowienie drążków do niesienia, a także tym którzy odnowili okucia drążków, Bractwu Św. Józefa, pani Wandzie Łopatka za przygotowanie dzieci do sypania kwiatków, panu leśniczemu za brzózki, policji i straży gminnej! Dzięki!
  4. Od Bożego Ciała mamy też odnowiony parking przy kościele – dziękuję szefowi ZUK w Dopiewie, panu Adrianowi Napierale i jego pracownikom za to wspaniałe dzieło!
  5.  Trwa oktawa Bożego Ciała:  Msza święta o 18.00 z nieszporami i procesją. Dyżury: Poniedziałek –Gołuski. Wtorek – Ulice: Dopiewska i przyległe. Środa – Ulice: Poznańska i 25-lecia. Czwartek, 14 czerwca, na zakończenie Oktawy udajemy się do Chomęcic. Zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian, nie tylko mieszkańców tej wsi. Eucharystia o godzinie 19.00 na tarasie Domu Kultury Koźlak, a następnie procesja do czterech ołtarzy ulicą Poznańską (od Koźlaka do krzyża u wylotu Stęszewskiej).
  6. W piątek, 15 czerwca 2012, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Eucharystia z procesją, aktem wynagrodzenia i oddania parafii Sercu Jezusowemu o godzinie 18.00. Dyżur tego dnia mają ulice: Kościelna, Bukowska i przyległe (ołtarz przy krzyżu misyjnym na zewnątrz kościoła). Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i udziału w zabawach.
  7. Rocznica 1. Komunii świętej (dzieci klas III) – w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o 10.30.
  8. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego codziennie po Mszy świętej.
  9. U ojców karmelitów w Poznaniu funkcjonuje sanktuarium św. Józefa. Udamy się tam z pielgrzymką w listopadzie – dziś zapraszamy na Mszę z bp M. Solarczykiem w środę o 18.00.
  10. Wyjazdy parafialne: Zapraszam młodzież w Beskid Żywiecki na wakacje z Bogiem. Koszt 250 PLN. Zapisy wraz z 1 wpłatą (100 PLN) w zakrystii. Zebranie uczestników we wtorek, 12 czerwca o 19.30. 29 czerwca udamy się na pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Borku Wlkp. Wyjazd o 14.00. Zapisy dziś z wpłatą 35 PLN
  11. Prasa katolicka: „Przewodnik Katolicki”, a w nim o futbolu traktowanym jak religia i wywiad z abpem Pierro Marinim. „Gość Niedzielny” dziś o wypędzaniu demonów i jednaniu ludzi w Rwandzie przez Miłosierdzie Boże. „Mały Przewodnik Katolicki”. „Wspólnota”.