W niedzielę 11 września 2011 dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony. Podczas Mszy świętej o godzinie 10.30 przedstawiciele rolników z Konarzewa, Trzcielina, Lisówek, Chomęcic, Dopiewca i Gołusek złożyli tradycyjne wieńce żniwne wraz z specjalnie wypieczonymi chlebami. Procesji z symbolami owoców ziemi towarzyszył śpiew ludowej pieśni „Plon niesiemy, plon”, w nieco zmodyfikowanej wersji („w Pana Boga dom”). Honorowymi gośćmi naszej parafialnej uroczystości byli Wójt Dopiewa Zofia Dobrowolska i Wójt Komornik Jan Broda – gmin, na których terenie leży nasza parafia. Po zakończeniu Mszy świętej przed świątynią dzieliliśmy się chlebem, przyniesionym do kościoła w procesji z darami.

Przyszłoroczne dożynki odbędą się być może w Chomęcicach i będą połączone z gminnymi dożynkami Gminy Komorniki.