W sobotę, 27 sierpnia 2011 roku dziękowaliśmy Bogu za 375 lat od dnia, gdy nasz kościół parafialny został uroczyście poświęcony i przeznaczony na wyłączną służbę Bożą. Według zapisów kronikarskich dokonało się to 10 września 1636 roku, gdy biskupem poznańskim był Andrzej Szołdrski. Przyjęło się w konarzewskiej parafii obchodzić rocznicę tego w sposób uroczysty w ostatnią sobotę sierpnia. W bieżącym roku przypadła „okrągła” rocznica – 375 lecie naszego kościoła.

Bezpośrednim przygotowaniem do obchodów była parafialna adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. „Parafialne Jerycho Różańcowe”. Przez 24 godziny, od piątku 26 sierpnia, godziny do 15.00 do soboty 27 sierpnia, godziny 15.00 trwała w naszym kościele nieustanna modlitwa w intencji o wzrost Królestwa Bożego (żywego Kościoła) w naszej parafii. Podczas tej adoracji była także przez cały piątek okazja do przystąpienia do sakramentu pojednania.

O północy z 26 na 27 sierpnia odbyła się uroczysta Eucharystia. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Maciej Piaskowski SChr, pochodzący z naszej parafii misjonarz, pracujący obecnie wśród Polonii w Peterborough (Anglia). Mówił on o znaczeniu świątyni w infrastrukturze miast i wsi – przywołując widok konarzewskiej wieży w okien samolotów podchodzących do lądowania na poznańskiej Ławicy.

Główną uroczystość odpustową przeżywaliśmy 27 sierpnia 2011. Sumie o godzinie 18.00 przewodniczył ks. kan. Władysław Kasprzak, proboszcz z Nowego Tomyśla – rodzinnej parafii naszego Proboszcza. Kapłan ten obchodził w bieżącym roku złoty jubileusz kapłaństwa. W słowie dzielił się z nami duszpasterskim doświadczeniem, upominał się o szacunek do miejsca świętego (strój, zachowanie) oraz prosił, byśmy o nasz parafialny kościół dbali. W liturgii i procesji eucharystycznej uczestniczyło bardzo wielu gości. Była obecna pani Wójt Dopiewa Zofia Dobrowolska oraz w imieniu Wójta Komornik Skarbnik Gminy, pani Małgorzata Pinczak. Cieszyliśmy się obecnością na Jubileuszu naszego poprzedniego proboszcza ks. Daniela Litkowskiego, a także księży wywodzących się z naszej wspólnoty (ks. K. Sammler, Ks. A. Przybecki,  Ks. M. Piaskowski) oraz licznych kapłanów z dekanatu i z Poznania. Nie zabrakło naszych pocztów sztandarowych, orkiestry, dziewczynek sypiących kwiatki, służby liturgicznej, młodzieży, zespołu Credo in Deum oraz orkiestry (muzycy z Państwowej Filharmonii w Poznaniu). Do tego Pan Bóg dał nam także cudowną letnią pogodę, dopiero gdy wszyscy rozeszli się do domów zaczął padać rzęsisty deszcz.

Bogu dzięki!

Ciebie Boga wysławiamy!