Pielgrzymka na KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II i JANA XXIII

Włochy 9 dni autokar

 

 

RZYM – WATYKAN – MANOPELLO – LANCIANO – LORETO – ASYŻ –ORVIETTO – WENECJA

 

 

 

Dzień 1 (25.04.2014 piątek) POLSKA- WŁOCHY

Wyjazd z Polski o godz. 6:00. Przejazd autostradą przez Niemcy, Austrię. Obiadokolacja i nocleg w północnej części Włoch.

 

Dzień 2 (26.04.2014 sobota)  PADWA

Po porannym posiłku przejazd do Padwy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bazyliki św. Antoniego. Podczas spaceru zobaczymy Uniwersytet oraz Baptysterium. Wyjazd w stronę wiecznego miasta. Przyjazd do hotelu w okolicy Rzymu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3 (27.04.2014 niedziela) KANONIZACJA JPII   

Wyjazd w nocy na MSZĘ KANONIZACYJNĄ JANA PAWŁA II. Po mszy czas wolny i przejazd do hotelu na obiadokolację.

 

Dzień 4 (28.04.2014 poniedziałek)  RZYM

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra wraz z nawiedzeniem Grobu Jana Pawła II. Udział we mszy św. dla polskich pielgrzymów. Następnie Forum Romanum, Kapitol, św. Schody, zwiedzanie z zewnątrz Koloseum. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 5 (29.04.2014 wtorek)  RZYM, WATYKAN

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Rzymu.  Wizytę zaczniemy od zwiedzania Katakumb Św. Kaliksta, które są jednymi z najważniejszych i największych w Rzymie. W Rzymie zobaczymy m.in. Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontannę Di Trevi oraz Plac Hiszpański, Bazylika Św Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 6 (30.04.2014 środa)  MANOPELLO, LANCIANO

Po śniadaniu wyjazd do Lanciano. Zobaczymy tam kościółek, w którym zdarzył się Cud Eucharystyczny. Wejdziemy do Kościoła Franciszkanów, w którym przechowywane jest Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Przejazd do Manoppello, by zobaczyć Chustę św. Weroniki, na której widnieje twarz Jezusa. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 7 (01.05.2014 czwartek)  ASYŻ, ORVIETTO

Rano po posiłku przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: spacer średniowiecznym uliczkami miasta do Piazza Comune – centrum Asyżu, przy którym stoi różowy ratusz. Zwiedzanie Bazyliki: grobu św. Franciszka i cyklu fresków mistrza Giotto. Przejazd do Orvieto. Tam zobaczymy m.in. gotycką katedrę, w której znajdują się Relikwie Cudu Eucharystycznego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

 

Dzień 8 (02.05.2014 piątek)  WENECJA

Śniadanie. Przejazd do Wenecji – miasta gdzie patriarchą przed wyborem na papieża był bł. JAN XXIII, gdzie rozpoczniemy rejs wynajętym jachtem po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczniemy od Placu św. Marka – najpiękniejszego salonu świata. Następnie Bazylika Św. Marka – sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d’Oro – Złotym Ołtarzem, Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 9 (03.05.2014 sobota)  WŁOCHY- POLSKA

Śniadanie. Podróż powrotna do Polski. Przewidywany przyjazd w godzinach późnowieczornych/nocnych.

 

CENA: 1950zł + 100€

 

Zapisy w biurze parafialnym.

UWAGA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.