W dniu 11 listopada świętowaliśmy patronalną uroczystość św. Marcina z Tours. Przygotowaniem do odpustu była 9-dniowa nowenna, którą odprawialiśmy od 3 listopada.

W dzień odpustu najważniejszym wydarzeniem była Suma odpustowa, której przewodniczył ks. dr Piotr Garstecki, proboszcz parafii pw. św. Rocha w Poznaniu, kustosz tamtejszego sanktuarium bł. Sancji Szymkowiak. W słowie Bożym, opartym na Ewangelii z dnia, mówiącej o uzdrowieniu przez Jezusa 10 trędowatych, z których tylko jeden przyszedł z wyrazami wdzięczności do Jezusa, nasz odpustowy kaznodzieja mówił o trzech cnotach: wdzięczności, gotowości do ofiary i służbie. Na początku Eucharystii dokonało się poświęcenie odnowionego i zmontowanego w całość ołtarza naszej świątyni, a także odrestaurowanego obrazu św. Marcina, patrona świątyni i parafii.

Nasza uroczystość zgromadziła wielu gości, a wśród nich kilkunastu kapłanów, Wójta Gminy Dopiewo, Adriana Napierałę oraz wielką rzeszę parafian, z trudem mieszczących się w świątyni. Liturgię uświetniła Gminna Orkiestra Dęta z Dopiewa pod batutą pana Krzysztofa Zaremby.

Popołudniowym dopełnieniem naszej radości był występ zespołu ATMOSFERA ze Śmigla, który dał koncert w naszej świątyni. Duchowym opiekunem młodzieży z zespołu jest ks. Tomasz Nowak.

 

Fot. S. Kaczmarek