W dniach 1-8 lutego grupa młodych z naszej parafii wraz z młodymi z parafii w Lusowie uczestniczyła w rekolekcjach zorganizowanych przez Księży Sercanów w Gliczarowie pod Bukowiną Tatrzańską, nazwanych przez samych organizatorów „NARTY Z JEZUSEM”. Przez cały pierwszy tydzień ferii dzieliliśmy czas pomiędzy słuchanie słowa Bożego, dzielenie się wiarą w grupie młodzieży a zajęciami sportowymi na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z kościołem pw. Przemienienia Pańskiego w Gliczarowie pomieściły 106 uczestników turnusu, persolnel i 7 kapłanów (nasza grupa liczyła 28 osób: 12 z Konarzewa, 14 z Lusowa i Proboszczowie). Dopisywały dobre humory i pogoda, dzięki której mogliśmy podziwiać w każdej porze dnia panoramę Tatr. Gliczarów jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce (od 900 do 1006 m.n.p.m.), stąd widoki były naprawdę rewelacyjne! Każdego przedpołudnia mówiliśmy jutrznię, spotykaliśmy się w grupach dzielenia, uczestniczyliśmy w Eucharystii. Popołudniami wyjeżdżaliśmy z własnym sprzętem narciarskim (użyczonym przez Księży Sercanów) na stoki Kotelnicy, gdzie czekały na nas różnej trudności trasy narciarskie i kilka wyciągów. Regenerowaliśmy też siły w termach w Bukowinie. Po intensywnym tygodniu cało i zdrowo wróciliśmy do domów. Za rok w ferie zapraszamy także innych do Gliczarowa!