Weekend we dwoje

“Sztuka Wyrażania Miłości – Sakrament Miłości”

Cykl 12 katechez przedmałżeńskich w formie Weekendowych Rekolekcji dla Narzeczonych odbywać się będzie w następujących terminach:

ROK 2019:

27-29 września 2019

25-27 października 2019

22-24 listopada 2019

22-26 stycznia 2020

21-23 lutego 2020

27-29 marca 2020

22-24 maja 2020

Tematyka rekolekcji obejmuje program przygotowania bezpośredniego do zawarcia sakramentu małżeństwa zgodnie z wymaganiami Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia katechez przedmałżeńskich.

Rekolekcje skierowane są do narzeczonych pragnących pogłębić swą wzajemną relację oraz dialog miłości – bez względu na stopień zaangażowania w życie Kościoła Katolickiego. Narzeczeni moją możliwość udziału w licznych warsztatach, które mają ułatwić wiarę, celebrację oraz głębsze  przeżywanie Tajemnicy Eucharystycznej czyli “Sacramentum Caritatis” (Sakramentu Miłości).

Z uwagi na formę prowadzenia zajęć prosimy aby Państwo nie zapisywali się pojedynczo.

Rekolekcje zaczynają się w piątek o 17.00 i kończą się  w niedzielę o 14.00.

Ze względu na rekolekcyjny charakter przygotowania nie ma możliwości noclegu poza ośrodkiem rekolekcyjnym (nocleg jest zapewniony w pokojach niekoedukacyjnych).

Zapisy i informacje:

Poradnia Życia Rodzinnego w Dąbrówce

www.poradniazyciarodzinnego.pl

Zapisy na rekolekcje odbywają się wyłącznie przez powyższą stronę internetową. PARAFIA NIE PROWADZI ZAPISÓW!

Narzeczeni którzy będą zawierać sakrament małżeństwa na terenie poza Archidiecezją Poznańską są zobowiązani do kontaktu z proboszczem miejsca ślubu i zapytanie, czy zaświadczenie odbycia katechezy przedmałżeńskiej zgodnej z programem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej jest/będzie uznane przez parafię zawarcia małżeństwa.

Przy zgłoszeniu proszę przesłać dane wg klucza:

Narzeczona:
Data ur.
Parafia rodzinna:
Tel./e-mail/:

Narzeczony:
Data ur.
Parafia rodzinna:
Tel./e-mail/:

Termin i parafia ślubu:

Chcemy skorzystać z 3 spotkań w Poradni dla Narzeczonych: TAK/NIE

Data przelewu zaliczki:  (po uzyskaniu wcześniejszej informacji o wolnym miejscu na dany termin, w tytule przelewu zaliczki podać swoje imiona i nazwiska oraz termin rekolekcji)

Dodatkowo dla par, które chcą uczestniczyć w 3 spotkaniach w Poradnii dla Narzeczonych w Dąbrówce, w czasie rekolekcji jest możliwość odbycia 1 i 2 spotkania. 3 spotkanie indywidualne umawiane jest indywidualnie po ok. miesiącu.

Niezbędnik uczestnika rekolekcji

Czym są Weekendowe Katechezy Przedmałżeńskie w formie Rekolekcji dla Narzeczonych w Konarzewie ?

Krótko mówiąc rekolekcje, w których będzie Państwo brać udział są  indywidualną oraz osobistą formą spotkania z Bogiem.

Tematyka spotkań obejmuje zagadnienia Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej w zakresie katechez przedmałżeńskich dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy poruszają tematykę z zakresu sakramentalności małżeństwa i problemów z życia małżeńskiego i rodzinnego. Katechezy prowadzone są formą dynamiczną pozwalająca na indywidualne zaangażowanie w omawiane tematy poprzez liczne warsztaty.

Najważniejszym bogactwem rekolekcji jest możliwość pełnego uczestnictwa w codziennej Eucharystii – na śmierć i życie, przez co wartym rozważenia jest wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pojednania – spowiedzi, tak aby od początku rekolekcje przeżywać je w łasce uświęcającej. Dla osób które „w zabieganiu” przyjadą na  rekolekcje będzie również możliwość skorzystania ze spowiedzi po indywidualnym umówieniu z Księdzem Rekolekcjonistą. Prosimy jednak nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo będzie nas ponad 20 osób. Uważamy, że jest to też dobry moment w przygotowaniu się do sakramentu małżeństwa aby skorzystać z tzw. pierwszej spowiedzi przedślubnej z indywidualnego życia  duchowego każdego z uczestników.   Spowiedzi tego typu należy zgłosić Księdzu przed przystąpieniem do sakramentu pokuty.

Mając na uwadze ogólne dobro wszystkich uczestników, prosimy o punktualność w poszczególnych punktach dnia, przeżywania rekolekcji w trzeźwości umysłu przez co na rekolekcjach nie spożywamy alkoholu. Nie palimy również papierosów w całym ośrodku rekolekcyjnym. Ewentualne palenie papierosów  prosimy  realizować na zewnątrz budynku w miejscach do tego wyznaczonych. Dodatkowo prosimy o odpowiednie dostosowanie odzieży wierzchniej do miejsca modlitwy tzn. m.in. do kaplicy nie udajemy się w klapkach tylko pełnych butach lub sandałach, mężczyźni biorą udział w Eucharystii w długich spodniach bez nakrycia głowy, kobiety w odzieży okrywającej ramiona, bez elementów mogących innym utrudnić skupienie uwagi.

Ponadto, byśmy czuli się dobrze i wspólnotowo, i mogli pokrzepić swoje ciało podczas intensywnego wysiłku, zwłaszcza duchowego i umysłowego, sugerujemy by każda para przywiozła jakieś słodkie co nieco  na wspólny stół.

Prosimy również o zabranie śpiwora i poduszki, własnego kubka i otwartego serca 😉

Ważne jest uczestnictwo w całych rekolekcjach, stąd nie przewiduje się przyjazdów w późniejszym terminie, ani wcześniejszych wyjazdów.

Z radością w sercu

Olga i Mariusz Małolepszy

Ramowy plan dnia

17.00 Przyjazd, rejestracja uczestników, możliwość spowiedzi świętej