Weekend we dwoje

“Sztuka Wyrażania Miłości – Sakrament Miłości”

Cykl 12 katechez przedmałżeńskich w formie Weekendowych Rekolekcji dla Narzeczonych odbywać się będzie w następujących terminach:

ROK 2018:

15 – 17 czerwca 2018

14-16 września 2018

26-28 października 2018

7-9 grudnia 2018

Tematyka rekolekcji obejmuje program przygotowania bezpośredniego do zawarcia sakramentu małżeństwa zgodnie z wymaganiami Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia katechez przedmałżeńskich.

Rekolekcje skierowane są do narzeczonych pragnących pogłębić swą wzajemną relację oraz dialog miłości – bez względu na stopień zaangażowania w życie Kościoła Katolickiego. Narzeczeni moją możliwość udziału w licznych warsztatach, które mają ułatwić wiarę, celebrację oraz głębsze  przeżywanie Tajemnicy Eucharystycznej czyli “Sacramentum Caritatis” (Sakramentu Miłości).

Z uwagi na formę prowadzenia zajęć prosimy aby Państwo nie zapisywali się pojedynczo.

Rekolekcje zaczynają się w piątek o 17.00 i kończą się  w niedzielę o 14.00.

Ze względu na rekolekcyjny charakter przygotowania nie ma możliwości noclegu poza ośrodkiem rekolekcyjnym (nocleg jest zapewniony w pokojach niekoedukacyjnych).

Zapisy i informacje:

Olga i Mariusz Małolepszy – Poradnia Życia Rodzinnego w Dąbrówce

tel.: 724-140-819 oraz 605-660-226

www.poradniazyciarodzinnego.pl

Narzeczeni którzy będą zawierać sakrament małżeństwa na terenie poza Archidiecezją Poznańską są zobowiązani do kontaktu z proboszczem miejsca ślubu i zapytanie, czy zaświadczenie odbycia katechezy przedmałżeńskiej zgodnej z programem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej jest/będzie uznane przez parafię zawarcia małżeństwa.

Przy zgłoszeniu proszę przesłać dane wg klucza:

Narzeczona:
Data ur.
Parafia rodzinna:
Tel./e-mail/:

Narzeczony:
Data ur.
Parafia rodzinna:
Tel./e-mail/:

Termin i parafia ślubu:

Chcemy skorzystać z 3 spotkań w Poradni dla Narzeczonych: TAK/NIE

Data przelewu zaliczki:  (po uzyskaniu wcześniejszej informacji o wolnym miejscu na dany termin, w tytule przelewu zaliczki podać swoje imiona i nazwiska oraz termin rekolekcji)

Dodatkowo dla par, które chcą uczestniczyć w 3 spotkaniach w Poradnii dla Narzeczonych w Dąbrówce, w czasie rekolekcji jest możliwość odbycia 1 i 2 spotkania. 3 spotkanie indywidualne umawiane jest indywidualnie po ok. miesiącu.

Niezbędnik uczestnika rekolekcji

Czym są Weekendowe Katechezy Przedmałżeńskie w formie Rekolekcji dla Narzeczonych w Konarzewie ?

Krótko mówiąc rekolekcje, w których będzie Państwo brać udział są  indywidualną oraz osobistą formą spotkania z Bogiem.

Tematyka spotkań obejmuje zagadnienia Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej w zakresie katechez przedmałżeńskich dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy poruszają tematykę z zakresu sakramentalności małżeństwa i problemów z życia małżeńskiego i rodzinnego. Katechezy prowadzone są formą dynamiczną pozwalająca na indywidualne zaangażowanie w omawiane tematy poprzez liczne warsztaty.

Najważniejszym bogactwem rekolekcji jest możliwość pełnego uczestnictwa w codziennej Eucharystii – na śmierć i życie, przez co wartym rozważenia jest wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pojednania – spowiedzi, tak aby od początku rekolekcje przeżywać je w łasce uświęcającej. Dla osób które „w zabieganiu” przyjadą na  rekolekcje będzie również możliwość skorzystania ze spowiedzi po indywidualnym umówieniu z Księdzem Rekolekcjonistą. Prosimy jednak nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo będzie nas ponad 20 osób. Uważamy, że jest to też dobry moment w przygotowaniu się do sakramentu małżeństwa aby skorzystać z tzw. pierwszej spowiedzi przedślubnej z indywidualnego życia  duchowego każdego z uczestników.   Spowiedzi tego typu należy zgłosić Księdzu przed przystąpieniem do sakramentu pokuty.

Mając na uwadze ogólne dobro wszystkich uczestników, prosimy o punktualność w poszczególnych punktach dnia, przeżywania rekolekcji w trzeźwości umysłu przez co na rekolekcjach nie spożywamy alkoholu. Nie palimy również papierosów w całym ośrodku rekolekcyjnym. Ewentualne palenie papierosów  prosimy  realizować na zewnątrz budynku w miejscach do tego wyznaczonych. Dodatkowo prosimy o odpowiednie dostosowanie odzieży wierzchniej do miejsca modlitwy tzn. m.in. do kaplicy nie udajemy się w klapkach tylko pełnych butach lub sandałach, mężczyźni biorą udział w Eucharystii w długich spodniach bez nakrycia głowy, kobiety w odzieży okrywającej ramiona, bez elementów mogących innym utrudnić skupienie uwagi.

Ponadto, byśmy czuli się dobrze i wspólnotowo, i mogli pokrzepić swoje ciało podczas intensywnego wysiłku, zwłaszcza duchowego i umysłowego, sugerujemy by każda para przywiozła jakieś słodkie co nieco  na wspólny stół.

Prosimy również o zabranie śpiwora i poduszki, własnego kubka i otwartego serca 😉

Ważne jest uczestnictwo w całych rekolekcjach, stąd nie przewiduje się przyjazdów w późniejszym terminie, ani wcześniejszych wyjazdów.

Z radością w sercu

Olga i Mariusz Małolepszy

Ramowy plan dnia

17.00 Przyjazd, rejestracja uczestników, możliwość spowiedzi świętej