Szczegółowe informacje są dostępne na stronie  www.poradniazyciarodzinnego.pl

PRZYPOMINAMY, ŻE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ NIE SĄ UZNAWANE KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE W FORMIE ONLINE!

Zapisy i informacje:

Poradnia Życia Rodzinnego w Dąbrówce

Zapisy na rekolekcje odbywają się wyłącznie przez powyższą stronę internetową. PARAFIA NIE PROWADZI ZAPISÓW!

Narzeczeni którzy będą zawierać sakrament małżeństwa na terenie poza Archidiecezją Poznańską są zobowiązani do kontaktu z proboszczem miejsca ślubu i zapytanie, czy zaświadczenie odbycia katechezy przedmałżeńskiej zgodnej z programem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej jest/będzie uznane przez parafię zawarcia małżeństwa.

Niezbędnik uczestnika rekolekcji weekendowych

Na chwilę obecną, rekolekcje weekendowe mają formę skróconą, bez noclegu; szczegóły u organizatorów.

Czym są Weekendowe Katechezy Przedmałżeńskie w formie Rekolekcji dla Narzeczonych w Konarzewie ?

Krótko mówiąc rekolekcje, w których będzie Państwo brać udział są  indywidualną oraz osobistą formą spotkania z Bogiem.

Tematyka spotkań obejmuje zagadnienia Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej w zakresie katechez przedmałżeńskich dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy poruszają tematykę z zakresu sakramentalności małżeństwa i problemów z życia małżeńskiego i rodzinnego. Katechezy prowadzone są formą dynamiczną pozwalająca na indywidualne zaangażowanie w omawiane tematy poprzez liczne warsztaty.

Najważniejszym bogactwem rekolekcji jest możliwość pełnego uczestnictwa w codziennej Eucharystii – na śmierć i życie, przez co wartym rozważenia jest wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pojednania – spowiedzi, tak aby od początku rekolekcje przeżywać je w łasce uświęcającej. Dla osób które „w zabieganiu” przyjadą na  rekolekcje będzie również możliwość skorzystania ze spowiedzi po indywidualnym umówieniu z Księdzem Rekolekcjonistą. Prosimy jednak nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo będzie nas ponad 20 osób. Uważamy, że jest to też dobry moment w przygotowaniu się do sakramentu małżeństwa aby skorzystać z tzw. pierwszej spowiedzi przedślubnej z indywidualnego życia  duchowego każdego z uczestników.   Spowiedzi tego typu należy zgłosić Księdzu przed przystąpieniem do sakramentu pokuty.

Mając na uwadze ogólne dobro wszystkich uczestników, prosimy o punktualność w poszczególnych punktach dnia, przeżywania rekolekcji w trzeźwości umysłu przez co na rekolekcjach nie spożywamy alkoholu. Nie palimy również papierosów w całym ośrodku rekolekcyjnym. Ewentualne palenie papierosów  prosimy  realizować na zewnątrz budynku w miejscach do tego wyznaczonych. Dodatkowo prosimy o odpowiednie dostosowanie odzieży wierzchniej do miejsca modlitwy tzn. m.in. do kaplicy nie udajemy się w klapkach tylko pełnych butach lub sandałach, mężczyźni biorą udział w Eucharystii w długich spodniach bez nakrycia głowy, kobiety w odzieży okrywającej ramiona, bez elementów mogących innym utrudnić skupienie uwagi.

Ponadto, byśmy czuli się dobrze i wspólnotowo, i mogli pokrzepić swoje ciało podczas intensywnego wysiłku, zwłaszcza duchowego i umysłowego, sugerujemy by każda para przywiozła jakieś słodkie co nieco  na wspólny stół.

Prosimy również o zabranie śpiwora i poduszki, własnego kubka i otwartego serca 😉

Ważne jest uczestnictwo w całych rekolekcjach, stąd nie przewiduje się przyjazdów w późniejszym terminie, ani wcześniejszych wyjazdów.

Z radością w sercu

Olga i Mariusz Małolepszy

Ramowy plan dnia (plan może ulec zmianie)

Piątek (przy wersji z noclegiem, która obecnie jest niedostępna)