Autor: ks. Krzysztof Różański

Plan wizyty kolędowej 2019/2020

Piątek, 27 grudnia 2019, g. 15.00 Chomęcice, ul. Stęszewska od 1 Chomęcice, ul. Rosnowiecka (od Rosnowa), Krótka i  Stęszewska od końca Sobota, 28 grudnia 2019, g. 10.00 Chomęcice, ul. Wspólna, Poznańska 1 – 19, Południowa i Podgórna Chomęcice, ul. Poznańska 21 – 54 Chomęcice, ul. Poznańska 55 – 90 Chomęcice, ul. Środkowa Niedziela, 29 grudnia 2019, g. 14.30 Chomęcice, ul. Poznańska 92-114 i  Płk. Kopy Chomęcice, ul. Poznańska 145-115 i Szkolna Chomęcice, ul. Słoneczna od Poznańskiej i Księżycowa Chomęcice, ul. Słoneczna od Polnej Poniedziałek, 30 grudnia 2019, 15.00 Chomęcice, ul. Bajkowa, Jesionowa, Kasztanowa, Cisowa Czwartek, 2 stycznia 2020, g. 15.00 Chomęcice, ul. Polna od Rosnówka, Jaśminowa, Poziomkowa, Truskawkowa, Chomęcice, ul. Głuchowska, a następnie Polna od obwodnicy Chomęcice, Wypalanki i Glinki Konarzewo, ul. Poznańska 9-18 Piątek, 3 stycznia 2020, g. 15.00 Konarzewo, ul. Szkolna 1 do 39 Konarzewo, ul. Szkolna od 2 i Letnia Konarzewo, ul. Szkolna 46-86, Frezjowa i Krokusowa Konarzewo, ul. Poznańska 3-7 Sobota, 4 stycznia 2020, g. 10.00 Konarzewo, ul. Diamentowa i Platynowa Konarzewo, ul. Młyńska (od Szkolnej) Konarzewo, ul. Kościelna od kościoła Konarzewo, ul. Kościelna od końca Niedziela, 5 stycznia 2020, g. 14.30 Konarzewo, ul. Stęszewska Konarzewo, ul. Wiśniowa Konarzewo, ul. Ogrodowa i Kwiatowa Poniedziałek, 6 stycznia 2020, g. 14.30 Konarzewo, ul. 25-lecia 1, 2, 3, 8, 7 Konarzewo, ul. 25-lecia 3a, 4, 5, 6 Wtorek, 7 stycznia 2020, g. 15.00 Konarzewo, ul. Bukowska, Miodowa, Spadziowa,...

Czytaj więcej

Intencje mszalne na styczeń 2020

DataGodzinaIntencja01.019.30 DOPIEWIEC: + Władysławę, Władysława Hetmańskich i Dominika Tarczewskiego 10.30+ Tomasza Janaszaka (Gregorianka 1 – 30 stycznia 2020)12.00+ Dariusza Maka (Gregorianka 1 – 30 stycznia 2020) 18.00+Adama Kaźmierczaka 02.018.001) + Tomasza Janaszaka (Gr. 2) 2) + Dariusza Maka (Gr . 2) 03.018.001) + Tomasza Janaszaka (Gr. 3) 2) + Dariusza Maka (Gr . 3) 04.018.001) + Tomasza Janaszaka (Gr. 4) 2) + Dariusza Maka (Gr. 4)  16.00 LISÓWKI: ++ z rodz. Szopów, Józefa i Stanisławę Krajewskich  18.00+ Mariana Łopatkę, Barbarę i Stanisława Łopatków i Marię Łopatka05.018.00  + Dariusza Maka (Gr . 5)  9.30DOPIEWIEC: + Mieczysława Golaka  10.30 + Andrzeja Wielanda  12.00 Dziękczynienie w 15 r. ślubu Barbary i Norberta  18.00 + Tomasza Janaszaka (Gr. 5) 06.018.00 + Dariusza Maka (Gr. 6) 9.30 Dopiewiec+ Henryka, Zdzisława, Tadeusza, Barbarę Majchrzaków, Piotra Adamczaka 9.30 Lisówki10.30+ Tomasza Janaszaka (Gr. 6) 12.00+ Zofię Mikołajczak w r. śm. i Ignacego Żurka 18.00rez.07.018.001) + Tomasza Janaszaka (Gr. 7) 2) + Dariusza Maka (Gr . 7) 08.018.001) + Tomasza Janaszaka (Gr. 8) 2) + Dariusza Maka (Gr. 8) 09.018.001) + Tomasza Janaszaka (Gr. 9) 2) + Dariusza Maka (Gr. 9)10.018.001) + Tomasza Janaszaka (Gr. 10) 2) + Dariusza Maka (Gr . 10)11.0116.00LISÓWKI: + Tomasza Janaszaka (Gr. 11) 2) + Dariusza Maka (Gr. 11)  18.001) + Genowefę Bręczewską, Helenę Sobańską i zm. z rodz. Bręczewskich i Sobańskich 2) + Bolesława Staszaka w 4 r. śm. i Henrykę Staszak 12.018.00 + Longina Wąsalskiego...

Czytaj więcej

Msze Święte

  • Niedziele:: 800, 1030, 1200, 1800
    Dopiewiec: 930
  • Wtorki: 800
  • Pozostałe dni powszednie: 1800
  • Święta w dni pracy: 800, 1800
    Dopiewiec: 1900

Biuro parafialne

Czwartek: 1600 - 1700

W tygodniu

  • Poniedziałek (co dwa tygodnie): Krąg biblijny dla mężczyzn o 2030
  • Poniedziałek (raz w miesiącu): redakcja gazetki Wspólnota
  • Wtorek: Cafe Mama - spotkanie mam z małymi dziećmi o 1000
  • Środa: Nowenna do MBNP po Mszy świętej
  • Środa (co dwa tygodnie): Grupa biblijna - po Eucharystii, czyli około 18 30
  • Czwartek: Dyżur proboszcza w biurze parafialnym od 1600
  • Piątek: Scholka dziecięca - próba o 1700
  • Piątek: Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1730, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1750
  • Piątek: Próba zespołu Credo in Deum
  • Piątek: KSM (Eucharystia i spotkanie)
  • Sobota: Ministranci - o 1000 i o 1100
  • Nabożeństwa okresowe: różańcowe, majowe, czerwcowe - po Mszy świętej

Każdego miesiąca

  • I niedziela miesiąca:
    • Dopiewiec - zmiana tajemnic różańcowych
    • Sakrament Chrztu św. podczas Mszy św. o godzinie 1200
    Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek przed chrztem o godzinie 2000.
  • I czwartek miesiąca:
    • Konarzewo, Trzcielin, Lisówki: wizyta u chorych od 900
    • Konarzewo: Uroczysta Eucharystia i adoracja do północy - godziny 24; od 2300 Godzina Święta
    • Dopiewiec: adoracja i spowiedź od - 1830 Eucharystia - 1900
  • I piątek miesiąca:
    • Dopiewiec, Gołuski, Chomęcice: wizyta u chorych od 900
    • Spowiedź od 1630 (Komunia Św. o 1645, 1700, 1715)
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1730, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1750
    • o godz. 1800 litania do NSPJ i akt wynagrodzenia
  • I sobota miesiąca:
    • Nabożeństwo pierwszych sobót - Eucharystia o godz. 800, a następnie rozważanie słowa Bożego i modlitwa różańcowa
    • Zmiana tajemnic różańcowych po porannym Nabożeństwie
    • na zakończenie wieczornej Eucharystii błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa
  • II niedziela miesiąca: niedziela gospodarcza
  • III czwartek miesiąca: Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas - 1830
  • III piątek miesiąca: Eucharystia z wymieniankami - 1800
  • III sobota miesiąca: katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o 1900
  • IV niedziela miesiąca: katecheza dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii o 1130
  • Rekolekcje dla narzeczonych: Każdego miesiąca od września do czerwca prowadzimy katechezy przedmałżeńskie w formie weekendowych rekolekcji w Ośrodku Rekolekcyjnym