CZERWONA STREFA – COVID-19.

REZERWACJA MIEJSC NA MSZY ŚW. W NASZEJ PARAFII

/Konarzewo i Dopiewiec/

 

            Rezerwacja miejsc ma służyć wszystkim, którzy podczas pandemii, zachowując wszystkie przepisy dotyczące naszego bezpieczeństwa / dystans społeczny między osobami nie żyjącymi razem, dezynfekcja dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła, zasłanianie ust i nosa/ pragną uczestniczyć w Liturgii Kościoła. Rezerwacja sprawi, że w kościele parafialnym, w Konarzewie, oraz w kaplicy, w Dopiewcu będzie komplet uczestników Liturgii, wg przepisów sanitarnych.

Rodziny, które podały intencję na konkretna Mszę św. mają zarezerwowane przez parafię 3 miejsca na tej Mszy św. /nie dotyczy środy/. Jeśli chcą przyjść w więcej osób muszą zarezerwować miejsca dla pozostałych osób.

           

 

            JAK ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE:

  1. Ustalamy dzień, godzinę Mszy św. oraz ilość osób /z rodziny, znajomi, sąsiedzi – można zapytać osób, które nie korzystają z internetu czy im także nie zarezerwować miejsca/. REZERWACJA NIE DOTYCZY OSÓB POSŁUGUJĄCYCH PODCZAS LITURGII kościelni, organista, ministranci, lektorzy, osoby czytające i śpiewające/
  2. Wchodzimy na stronę naszej parafii www.parafiakonarzewo.pl
  3. Klikamy w zakładkę umieszczoną w górnej części strony (Rezerwacja miejsca na Mszy Świętej) i otwieramy kalendarz.
  4. Wybieramy dzień i godzinę Mszy św. i zaznaczamy do 8 miejsc dla bliskich i znajomych o których wiemy, że chcą uczestniczyć w tej Eucharystii. Klikamy na kwadraciki – tyle kwadracików ile miejsc rezerwujemy. Klikamy ZAREZERWUJ.
  5. Wpisujemy, wg formularza, imię, nazwisko i maila. Klikamy ZAREZERWUJ.
  6. Otrzymujemy maila potwierdzającego w którym sprawdzamy dzień, godzinę i ilość zarezerwowanych miejsc.
  7. Jeśli wszystko się zgadza spotykamy się na wspólnej modlitwie podczas Liturgii w kościele.
  8. Gdyby ktoś nie używał internetu, nie miał znajomych którzy internet obsługują, to można zadzwonić na numer parafii 61 814 80 41 i poprosić o rezerwację miejsc na Eucharystię.
  9. W sytuacji losowej, kiedy nie będziemy mogli skorzystać z zarezerwowanych miejsc, poszukajmy osób, które pójdą za nas na tę konkretną Mszę św. albo napiszmy maila konarzewo@archpoznan.pl w celu skasowania rezerwacji i udostępnienia miejsc innych osobom.
  10. Przypominamy o dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii dla wszystkich przebywających w czerwonej strefie /dekret księdza arcybiskupa poniżej/. Prosimy aby do kościoła na Liturgie nie przychodziły osoby z objawami jakiejkolwiek infekcji oraz osoby z grupy podwyższonego ryzyka /przewlekłe choroby, niska odporność, osoby w podeszłym wieku/.

 

 

DEKRET

o dyspensie w związku z obostrzeniami sanitarnymi

W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi podczas zgromadzeń religijnych
(1 osoba na 7mkw w strefie czerwonej), udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej do czasu zniesienia ograniczeń.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Zachęcam także, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo z liturgiczną wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

                                                                                                        † Stanisław Gądecki

                                                                                            Arcybiskup Metropolita Poznański

 

Link do strony rezerwacji miejsca na Mszy Świętej.