Od dwóch tygodni czuwamy przed przyjściem Pana. Czy nasze dusze są gotowe na spotkanie? W kościele parafialnym pojawiły się tradycyjne adwentowe motywy dekoracyjne: roratka symbolizująca Maryję, wieniec adwentowy i dekoracja związana z przeżywaniem adwentu przez dzieci – w roku bieżącym wraz ze św. Teresą z Avilla z okazji 500-lecia jej urodzin. Od początku adwentu przy kościele stoi drewniana szopa gotowa na przyjęcie gości. W trzecim tygodniu adwent pojawił się piewszy Wędrowiec – św. Józef, którego misją było zapewnić schronienie dla Maryi i TEGO, który się miał narodzić w Betlejem.

Parafia dziękuje panu Dariuszowi Makowi za przygotowanie szopy, pani Iwonie Wrzeszczyńskiej wraz z małżonkiem za ofiarowanie elementów drewnianych i elementów oświetlenia. państwu Barbarze i Norbertowi Trybusiom za ofiarowanie słomy, pani Dorocie Ossowskiej wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzcielina za przygotowanie wieńca adwentowego (także do kaplicy w Lisówkach), pani Marii Nowak za uszycie strojów dla figur przedstawiających Maryję i Józefa. Bóg zapłać!

 

Pan jest blisko! Adwent 002 Adwent 003 Adwent 006 Adwent 007 Adwent 008 Adwent 012 Adwent 015 Adwent 017 Adwent 023 Adwent 025