Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił ROK WIARY w całym Kościele od 11 października 2012 do 24 listopada 2013 – w 50. rocznicę rozpoczęcia II Soboru Watykańskiego.

Dwa dokumenty watykańskie określają charakter i przebieg Roku wiary: wydany przed rokiem (11.10.2011) przez Benedykta XVI List Apostolski Porta Fidei oraz opublikowana przez Kongregację Nauki Wiary Nota zawierająca wskazania duszpasterskie. Zachęcamy do zapoznania się z tymi dokumentami.

Papieskie wezwanie do obchodów Roku Wiary skierowane jest do wszystkich. „Pragniemy, aby ten Rok rozbudził w każdym wierzącym aspirację do wyznawania wiary w jej pełni i z odnowionym przekonaniem, z ufnością i nadzieją” (PF 9). Tych, którzy mają silną wiarę, Papież prosi o dawanie jej świadectwa. „Zwłaszcza w tym Roku każdy wierzący powinien ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej, i zastanowić się nad samym aktem wiary” (PF 9). Tych, którzy zobojętnieli na sprawy wiary zachęca, aby ją pogłębiali i zaczęli kierować się jej wartościami w życiu codziennym. Do tych, którzy są obojętni na wiarę, kieruje prośbę,  aby przemyśleli, jak wielkiej wartości się pozbywają.

..

W ROKU WIARY:

w naszej parafialnej wspólnocie chcemy podjąć inicjatywy zmierzające do ożywienia i pogłębienia wiary:

1. Katechezy pierwszopiątkowe o wierze – w każdy I piątek miesiąca o godzinie 19.00.

2. Nawiedzenie rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego.

3. Uroczysty śpiew Wyznania wiary w każdą niedzielę i święto.

4. Odmawianie Składu Apostolskiego podczas każdej Eucharystii.

Na zakończenie Roku Wiary, w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2013, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Dokonamy także poświęcenia Kaplicy Miłosierdzia (Pojednania) w naszym kościele wraz z wprowadzeniem relikwii bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.