11 listopada 2019 – główny odpust parafialny ku czci św. Marcina

Tak jak św. Marcin jesteśmy wezwani, aby otworzyć oczy i rozpoznać w ubogim, umierającym z zimna przy bramie miejskiej, w cudzoziemcu stukającym do drzwi – naszego brata, którego mamy przyjąć i kochać. Społeczeństwo będzie sądzone z tego, jak traktuje swoich «zranionych przez życie» i jaką przyjmuje wobec nich postawę. Każdy z jego członków będzie musiał kiedyś odpowiedzieć za swoje słowa i postępowanie wobec tych, których nikt nie zauważa – tych, przed którymi wszyscy odwracają głowy. W Żywocie św. Marcina czytamy, że choć ubogi z Amiens «usilnie prosił przechodniów, by ulitowali się nad jego nędzą, oni szli jednak dalej swoją drogą» (3, 1). Pogrążeni w obojętności, nie potrafili rozpoznać brata. Nie dostrzegając bliźniego, znieważyli po części własne człowieczeństwo. Tamtego dnia żaden z nich nie zauważył, że w tym ubogim człowieku umiera z zimna sam Chrystus (św. Jan Paweł II, Tours, 1996)

Msze święte świąteczne:

8.00

10.30 Suma odpustowa z procesją. Przewodniczy i kazanie wygłosi ks. dr Dariusz Madejczyk, proboszcz z Lusowa

18.00