1. Chorych odwiedzimy z sakramentami w poniedziałek i we wtorek od godz. 10.00. wg zgłoszeń.

Prosimy o podanie osób starszych i chorych w zakrystii lub przez pocztę elektroniczną na adres: konarzewo@archpoznan.pl

 1. Eucharystia nowennowa – wspólna, w środę o godz. 18.00.
 2. Harcerze, z ZHP w Dopiewie, przyniosą do naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju, na początku Eucharystii w środę wieczorem. Ogień z Betlejem będzie można odpalić w naszym parafialnym kościele do wigilijnego popołudnia.
 3. Ostatnie w tym adwencie „Zmagania adwentowe:Czego uczy nas Eucharystia?” na parafialnym kanale YouTube od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału wszystkich a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
 4. Eucharystie ku czci Matki Bożej w Adwencie – RORATY – od poniedziałku do środy dla dorosłych o godz. 18.00. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku roraty o godz. 8.00.
 5. Opłatki /dobrowolna ofiara/ można nabyć w zakrystii i biurze parafialnym.
 6. Okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania w tym tygodniu, do czwartku porannej Eucharystii włącznie, godzinę przed Eucharystią. Osoby nie uczęszczające, z powodu pandemii do kościoła, nie zapraszające księdza z sakramentami do swoich domów i nie korzystające w tym czasie z sakramentalnej spowiedzi, prosimy o częste korzystanie ze praktyki Żalu Doskonałego i Komunii św. Duchowej, do której zachęcał ksiądz arcybiskup Stanisław już wiosną, podczas pierwszej fali pandemii. Informacje o Żalu Doskonałym na naszej parafialnej stronie internetowej, FB oraz na kartkach z intencjami i ogłoszeniami.
 7. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek po Eucharystii do godz. 20.00.
 8. W biurze parafialnym oraz w zakrystii można podawać wymienianki na cały rok 2021.
 9. Polecamy jeszcze tomik wierszy naszego szafarza, pana Kazimierza. Ofiara złożona przy tej okazji będzie przekazana bezdomnym.
 10. Polecamy „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na miesiąc styczeń.
 11. Tydzień temu składka gospodarcza wyniosła 1782 zł. Ofiary składane za dzisiaj, podczas każdej Eucharystii, przeznaczone będą na pokrycie kosztów dogrzewania naszych świątyń. Za otwarte serca dziękujemy.
 12. INFORMACJE DOTYCZĄCE ŻYCIA PARAFIALNEGO W TZW. CZERWONEJ STREFIE.

– prosimy zostać w domach, szczególnie osoby starsze i o małej odporności,

– obowiązuje limit osób podczas nabożeństw w Konarzewie do 30 osób, w Dopiewcu do 15 osób

/dziękujemy wszystkim, którzy wcześniej rezerwują internetowo miejsca w kościele/

– wszystkie nabożeństwa z Konarzewa są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube,

– prosimy o używanie płynów do dezynfekcji dłoni, zakładanie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego,

– Komunia św. udzielana jest w dwóch formach: na rękę /zalecana przez ks. abpa/ oraz do ust.

– z powodu bezpieczeństwa Sakrament Pokuty i Pojednania tylko w kaplicy Bożego Miłosierdzia

 1. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Eucharystie wigilijne w czwartek 24 grudnia o godz. 22.00. w Konarzewie i równocześnie w Dopiewcu, przy obowiązującym limicie osób. PASTERKA o północy w Konarzewie, w plenerze, za Ośrodkiem Rekolekcyjnym. Prosimy o przebywanie podczas pasterki rodzinami, w gronie domowników, zachowując pomiędzy rodzinami odległość 1,5 m, mając maseczki na twarzy i płyn do dezynfekcji rąk przed Komunią św., w kieszeni. Prosimy  o ubranie się ciepło i tylko pozytywne myśli. W uroczystość 25 grudnia oraz w II Święto 26 grudnia, Eucharystie jak w każdą niedzielę.

 1. Dziękujemy za wsparcie: modlitwę, życzliwość i pomoc a także ofiary podczas Eucharystii, do skrzynki przy ambonie oraz przelewy na konto parafialne.
 2. Zmarli nasi parafianie: śp. Czesław Stelmaszyk z Konarzewa oraz śp. Urszula Galas z DPS Lisówki, pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Polećmy ich miłosiernemu Bogu…                                         duszpasterze