W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 uroczyście rozpoczęliśmy tegoroczny Wielki Tydzień. O 11.45 na konarzewskim rondzie odbyła się liturgia poświęcenia palm, a po wysłuchaniu ewangelii o wjeździe Jezusa do Jeruzalem, wyruszyła stamtąd radosna procesja do kościoła. Atrakcją był jak zawsze osiołek, a właściwie oślica Ewa, wypożyczona przez życzliwych parafian z Chomęcic.

Po raz pierwszy odbył się parafialny konkurs na najdłuższą palmę. Laur zdobyła rodzina Baranowskich z Konarzewa, przynosząc palmę o długości 4 m i 78 cm. Okazałe palmy zaprezentowały także rodziny Sammlerów i Cieślaków z Trzcielina, Bilewiczów z Chomęcic, Trybusiów z Konarzewa i Ludwiczaków z Konarzewa. Za rok kolejna edycja konkursu.

Dziękujemy Sławomirowi Kaczmarkowi za serwis fotograficzny.