Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Kończy się okres wielkanocny, a za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Pamiętajmy o sakramencie pojednania.
2. Dziękuję za ofiary na utrzymanie ASD – 747,72 zł. Dziś składka gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary!
3. Święcenia biskupie ks. bp Szymona Stułkowskiego dziś o godzinie 15.00 w Katedrze Poznańskiej. Zapraszamy do udziału! Uroczystości będą transmitowane przez Radio Emaus, Radio Maryja i Telewizję Trwam.
4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, czyli drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święto o 17.30 i 18.00, a w Dopiewcu o 19.00.
5. 12 dzień miesiąca, a więc kolejny etap naszego przygotowania na spotkanie z Maryją w Jasnogórskim Wizerunku przypada w najbliższą środę, 12 czerwca. Zapraszamy na 20.30 na nabożeństwo słowa i modlitwę różańcową. Intencja naszej modlitwy na kolejny miesiąc, to za młode małżeństwa. Własne intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św.
7. Grupy duszpasterskie: Café Mama we wtorek o 10.00. Schola dziecięca w piątek o 17.00. KSM w piątek o 19.00.
8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.30.
9. Msza za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 18.00.
10. Piknik parafialny przy ognisku za tydzień, w niedzielę 16 czerwca od 15.00. Można będzie nabyć cegiełki na zakup roślinności do posadzenia wokół kościoła. Podczas pikniku czekają ciekawe nagrody. Poszukujemy ofiarodawców fantów i nagród. Zapraszamy do udziału!
11. Trwają zapisy dzieci do I Komunii św. 10 maja 2020 roku (do 15 czerwca). Formularz można znaleźć na stronie internetowej. Pierwsze zebranie rodziców wraz z dziećmi za tydzień, w niedzielę, 16 czerwca o 11.30. Proszę rodziców o wcześniejszą wizytę u Proboszcza wraz z dzieckiem w celu zgłoszenia – w godzinach urzędowania w biurze parafialnym, a także w środę od 19.00 do 20.00, w czwartek od 15.00 i w piątek od 16.00 do 17.00.
12. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.