Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018
1. Prowadzimy prace budowlane przy kościele. Proszę o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość.
2. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś także 101 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne ( II niedziela miesiąca).
3. Dziś I Komunia święta 59 dzieci, w dwóch grupach – o 10.30 i 12.30. Biały tydzień od poniedziałku do czwartku o 18.00. W piątek dzieci udają się na pielgrzymkę do Katedry.
4. Rocznica I Komunii świętej w poniedziałek, 14 maja. Zapraszamy dzieci klas IV z rodzicami na Mszę św. o 18.00. Okazja do spowiedzi św. od 17.30.
5. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wigilia Zesłania Ducha Świętego będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godzinie 20.00 w najbliższą sobotę oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej. Zapraszamy na tę liturgię Wigilii z modlitwą uwielbienia!
6. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej – trwa jeszcze przez dwa tygodnie.
7. Msza za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 18.00.
8. Msza św. w int. dzici urodzonych w maju w niedzielę, 27 maja o 12.00.
9. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., w soboty o 21.00 przy figurze w podwórzu, a w niedziele o 17.45. W kaplicy w Dopiewcu w niedziele po Mszy św., a w dni powszednie o 18.00. W Trzcielinie – przy figurze – 19.00. W Chomęcicach – przy krzyżu – 19.30. W Gołuskach – przy figurze – 19.45. W Konarzewie przy figurze MB Królowej Polski w niedziele o 20.00. Zapraszamy do modlitwy!
10. Intencja żywego różańca na maj: Za świeckich zaangażowanych w życie naszej parafii.
11. Zebranie ws. organizacji Bożego Ciała w najbliższą środę o godzinie 19.00 w Laboratorium wiary.
12. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:
1) Duszpasterstwo dzieci w poniedziałek o 17.00.
2) Café Mama we wtorek o 10.00.
3) Zespół Credo in Deum – próba w piątek po Mszy św.
4) KSM – spotkanie w piątek.
13. Grafik dla lektorów na maj dostępny jest w zakrystii. Zapraszamy do czytania Słowa Bożego.
14. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. „Wspólnota”.
15. Zmarł: + Marian Bochen z Chomęcic. RIP.

Módlmy się w intencjach naszej Archidiecezji świętującej 1050 rocznicę powstania:

Panie Jezu Chryste,
świętując jubileusz pierwszego polskiego biskupstwa,
wielbimy Cię i wychwalamy.
Wyznajemy
naszą wiarę w Twoją obecność i działanie,
wczoraj, dziś i na wieki,
w Kościele, który żyje na polskiej ziemi.
za biskupa Jordana i jego następców,
kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich,
oddanych budowaniu Twojego Królestwa.
Prosimy,
bądź z nami i prowadź nas,
byśmy świadomi naszego dziedzictwa wiary,
odważnie podejmowali wyzwania nowych czasów.
Pragniemy,
wsłuchani w Twoje słowo i otwarci na Twoją łaskę,
promieniować wiarą, nadzieją i miłością,
oraz pracować nad duchową odnową siebie i świata.
Niech zawsze nam towarzyszy
błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego,
który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.