VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019

1. Miło nam poinformować, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. dr Szymona Stułkowskiego, rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, wikariusza konarzewskiego w latach 1986-1988, biskupem pomocniczym Archidiecezji Poznańskiej. Święcenia biskupie ks. bp Szymon przyjmie w Zesłanie Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 roku o godzinie 15.00 w Katedrze Poznańskiej. Módlmy się za nowego pasterze naszego Kościoła diecezjalnego!
2. Dziś Dzień Matki. Dla wszystkich Mam najserdeczniejsze życzenia i modlitwa naszej parafialnej wspólnoty.
3. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego.
4. Procesja o dobre urodzaje odbywa się tradycyjnie w tygodniu przed Wniebowstąpieniem. Zapraszamy szczególnie rolników we wtorek na 8.00.
5. Przygotowanie do bierzmowania – klasy VII: grupa 2 we wtorek o 19.00, grupa 1 w czwartek o 19.00.
6. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 20.00. Chrzty w przyszłą niedzielę o 12.00.
7. I sobota miesiąca: spowiedź od 7.30, Msza o 8.00, potem Medytacja i modlitwa różańcowa.
8. Nabożeństwa majowe odprawiamy jeszcze do piątku: dni powszednie po Mszy św. a w niedziele o 17.45. Przy figurach: w Trzcielinie o 19.00; w Chomęcicach o 19.30; w Gołuskach o 19.45; w Konarzewie MB Królowej Polski w niedziele i święta o 20.00.
9. Biuro parafialne będzie nieczynne do 2 czerwca z uwagi na parafialną pielgrzymkę do Włoch!
10. Grupy duszpasterskie: Café Mama we wtorek o 10.00. Schola dziecięca w piątek o 17.00. KSM w piątek o 19.00.
11. Zapisy dzieci do I Komunii św. 10 maja 2020 roku odbywać się obędą od 3 do 15 czerwca. Formularz można znaleźć na stronie internetowej. Pierwsze zebranie rodziców wraz z dziećmi w niedzielę, 16 czerwca o 11.30.
12. Piknik parafialny przy ognisku chcemy wraz z Radą Duszpasterską zorganizować w niedzielę 16 czerwca. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Poszukujemy też ofiarodawców fantów i nagród. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 5 czerwca.
13. Gimnazjum w Komornikach (obecnie Szkoła Podstawowa nr 2) obchodzi 20 lecie istnienia. Zjazd absolwentów w sobotę, 8 czerwca. Informacje na stronie internetowej szkoły.
14. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
15. Zmarli: + Antoni Siedlik z Dopiewca oraz + Piotr Ratajczak z Konarzewa. RIP.