V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. W niedzielę gospodarczą zebraliśmy 5 565, 37 zł. Przebudowaliśmy filary furtki od strony południowej. Położyliśmy także ostatni fragment kostki na cmentarzu – wzdłuż ulicy Kościelnej w stronę Trzcielina. Bóg zapłać!
2. Wczoraj rozpoczęło się w naszej Archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w jasnogórskim wizerunku.
3. Rocznica I Komunii świętej w niedzielę, 19 maja o 12.00.
4. Parafialny Maraton Biblijny dziś, w niedzielę, 19 maja od 15.00 do 18.00. Można wpisać się na listę w zakrystii.
5. Wystawa o Pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu, czyli Pomniku Wdzięczności jeszcze do 23 maja dostępna do zwiedzania po Mszach św. w salce – Oratorium św. Urszuli. Dziś po Mszy św. o 12.00 możliwość obejrzenia filmu o idei pomnika.
6. Rekolekcje szkolne naszych dzieci ze szkół podstawowych z Konarzewa, Chomęcic i Dopiewca odbywać się będą od poniedziałku do środy. Msza św. na zakończenie rekolekcji w środę o 10.30.
7. Grupy duszpasterskie: Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.00. Cafe mama we wtorek o 10.00. Grupa Biblijna w środę po Mszy św. Schola dziecięca w piątek o 17.00. KSM w piątek o 19.00.
8. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie: w dni powszednie po Mszy św., w soboty o 21.00 przy figurze na podwórzu probostwa, a w niedziele o 17.45. Przy figurach: w Trzcielinie o 19.00; w Chomęcicach o 19.30; w Gołuskach o 19.45; w Konarzewie MB Królowej Polski w niedziele i święta o 20.
9. Piknik parafialny przy ognisku chcemy wraz z Radą Duszpasterską zorganizować w niedzielę 16 czerwca. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Poszukujemy też ofiarodawców fantów i nagród. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 5 czerwca.
10. W sobotę wyruszamy na pielgrzymkę do Włoch. Msza św. na rozpoczęcie o 5.00 w kościele. Można w zakrystii sprawdzić listę pokoi.
11. Wszystkie sprawy urzędowe w biurze parafialnym proszę załatwić w najbliższym tygodniu (w czwartek od 15). Między 25 maja a 2 czerwca biuro będzie nieczynne z uwagi na pielgrzymkę do Włoch!
12. Gimnazjum w Komornikach (obecnie Szkoła Podstawowa nr 2) obchodzi 20 lecie istnienia. Zjazd absolwentów w sobotę, 8 czerwca. Informacje na stronie internetowej szkoły.
13. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
14. Zmarli: + Tadeusz Szewczak z Gołusek; + Jerzy Wolniak z Konarzewa; + Mieczysław Kozłowski z Konarzewa – pogrzeb w poniedziałek o 12.30. RIP.