Ogłoszenia parafialne
Objawienie Pańskie – 6 stycznia 2019

1. Dziękujemy rodzinom otwierającym drzwi domów i serca podczas wizyty kolędowej. Bóg zapłać za ofiary składane podczas kolędy i na roczną daninę.
2. Dziś Orszak Trzech Króli po Mszy św. o 12.00. Zapraszamy! Dziś można nabyć kredę i kadzidło.
3. Za tydzień niedziela gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Pod koniec miesiąca rozpoczniemy prace kamieniarskie w kruchtach kościoła.
4. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia w liturgii.
5. Kolędowa wizyta duszpasterska. Wizytę rozpoczynamy w dni powszednie o 15.00. W soboty o 10.00, w niedziele o 14.30. Prosimy o informacje o transporcie oraz ewentualnych posiłkach. Prosimy rodziny o przygotowanie fragmentu biblijnego, który podczas modlitwy odczytuje jeden z domowników. Wodę święconą można wziąć z kościoła (naczynie obok chrzcielnicy). Dla rodzin, które nie mogą nas przyjąć w wyznaczonych terminach będzie możliwa kolęda na zapisy w dniach 26 – 27 stycznia 2019.
6. Biuro parafialne będzie nieczynne aż do końca stycznia. Sprawy pilne załatwiamy po Mszach św. – w dni powszednie wyłącznie rano o 8.00 (w kaplicy). Nie odprawiamy też mszy św. w Dopiewcu w czwartki. Zmiany te uwarunkowane są kolędą.
7. Pielgrzymka do Włoch (Loreto – Manoppello – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Watykan – Cascia – Asyż) w dniach 25 maja – 2 czerwca, autokarowa. Koszt 1850 zł. Program i informacje u ks. proboszcza. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca.
8. Grafik dla lektorów na styczeń 2019 dostępny jest w zakrystii.
9. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość niedzielny. Wspólnota.
10. Zmarł: + Zbigniew Jurdziński z Konarzewa. RIP.

Módlmy się w intencji Kościoła, a także o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.