Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
2. Dziękuję za składane ofiary. Składka gospodarcza wyniosła 4 972,29zł. Czasowo nie kończymy elewacji muru ze względu na upały. Dokonaliśmy modernizacji nagłośnienia w kaplicy w Lisówkach. Zakupiliśmy także nowe ornaty do Lisówek i do kościoła. Bóg zapłać! Dziś i za tydzień (16 i 23 czerwca) zbiórka do puszek na podtrzymanie naszej adopcji rodzin z Aleppo, którym zapewniamy utrzymanie na 6 miesięcy (510 zł/mc) w ramach akcji Caritas „Rodzina rodzinie”.
3. Piknik parafialny przy ognisku dziś, w niedzielę 16 czerwca od 15.00. Można będzie nabyć cegiełki na zakup roślinności do posadzenia wokół kościoła. Podczas pikniku czekają ciekawe nagrody. Każdy los wygrywa. Wręczenie głównych nagród ok 16.30. Zapraszamy do udziału! Mile widziane zaangażowanie, piosenki, skecze, konkursy! Dla każdego też słodkości, kiełbaska i talerz zupy. Zapraszamy!
4. Zakończyliśmy zapisy dzieci do I Komunii św. 10 maja 2020 roku. Pierwsze zebranie rodziców wraz z dziećmi dziś, 16 czerwca o 11.30.
5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św.
6. Msza na zakończenie roku szkolnego w środę o 8.00.
7. Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przypada w najbliższy czwartek, 20 czerwca. Msza św. wilgilijna w Lisówkach w środę o 16.00. W uroczystość Msze św.: o 8.00 (w Konarzewie i w Dopiewcu). Główna Msza św. o 10.00, a po niej procesja do czterech ołtarzy ul. Poznańską do 25-lecia, gdzie zakończymy procesję. Proszę o przygotowanie procesji mieszkańców tych ulic. Krótkie spotkanie informacyjne w poniedziałek o 18.30 w kościele.
8. Oktawa Bożego Ciała – codziennie Msza św. z nieszporami o 18.00, a po nie procesja. Dyżury liturgiczne w Oktawie: Piątek – Trzcielin, Joanka, Lisówki; Sobota – ul. Kwiatowa, Ogrodowa, Letnia, Stęszewska i Glinki; Niedziela – Dopiewiec; Poniedziałek – Gołuski; Wtorek – ul. Dopiewska i przyległe Środa – ul. Kościelna, Wiśniowa, Bukowska i przyległe; Czwartek – Chomęcice; Piątek NSPJ – ul. Szkolna, Młyńska i przyległe.
9. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało proszę o przyjście na próby w poniedziałek 17 czerwca i środę 19 czerwca na godzinę 19.00.
10. Zbiórka ministrantów w środę o 19.00.
11. Grupy duszpasterskie: Café Mama we wtorek o 10.00.
12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.30.
13. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
14. Zmarli: + Cecylia Raczkowiak, + Elżbieta Trojanek, + Franciszek Szajek, + Magdalena Kubera. RIP.