Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

1. Trwają prace przy przebudowie muru okalającego kościół parafialny. Kończymy prace konstrukcyjne. Prosimy o zachowanie ostrożności! W minionym tygodniu dokonaliśmy wymiany mebli w ośrodku rekolekcyjnym. Zamontowaliśmy także mikrofon bezprzewodowy w kaplicy w Dopiewcu. Dziękuję za ofiary na daninę roczną. Dziękuję bierzmowanym za dar ołtarza – dwa ornaty maryjne na nawiedzenie Matki Bożej. Dziś niedziela gospodarcza. Bóg zapłać!
2. Dziś Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia o 11.45 z ronda. Ostatnie Gorzkie Żale o 17.15. Dziś przynosimy paczki dla potrzebujących.
3. Spowiedzi św. słuchamy dziś jeszcze podczas Mszy św i w czasie Gorzkich Żalów. Jedynie w ograniczonym wymiarze będziemy spowiadać przed Mszami w poniedziałek, wtorek i środę. Spowiedź w dekanacie: na Plewiskach św. Faustyny w poniedziałek (15.04) i w Skórzewie we wtorek (16.04).
4. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami odbędzie się w Wieki Poniedziałek o 19.00 (na cmentarz). Zapraszamy do czytania rozważań – lista i teksty w zakrystii. Kolejność niesienia krzyża: 1. Kapłani, organista i kościelny 2. Ministranci 3. Młodzież 4. Matki Różańcowe 5. Panowie z Żywego Różańca 6. Panie noszące feretrony 7. Rodzice z róż rodziców za dzieci 8. Kręgi biblijne 9. Szafarze 10. Mieszkańcy Dopiewca 11. Mieszkańcy Trzcielina i Lisówek 12. Mieszkańcy Chomęcic 13. Mieszkańcy Gołusek 14. Bractwo św. Józefa, które także zaopiekuje się krzyżem.
5. Przedświąteczny dyżur w Biurze parafialnym w wielką środę o d 16.00 do 17.00.
6. Triduum Paschalne, to najważniejsze dni w roku liturgicznym: Wielki Czwartek (dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii, ale także zdrady i pojmania), Wielki Piątek (dzień śmierci i pogrzebu Jezusa), Wielka Sobota (dzień zstąpienia do otchłani, oczekiwania na zmartwychwstanie). Znajdźmy czas na najważniejsze wydarzenia liturgiczne w roku. Przez cały okres Triduum kościół będzie otwarty non-stop. W zakrystii można się zapisywać na dyżury w godzinach nocnych.
1) Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Adoracja przy ciemnicy.
2) Wielki Piątek – dzień postu ścisłego!
 8.00 – Modlitwa liturgiczna: Jutrznia;
 15.00 – rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego,
 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie Pańskim.
3) Wielka Sobota – choć nie obowiązuje post, zachęcamy do wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
 8.00 – Modlitwa liturgiczna: Jutrznia;
 Poświęcenie pokarmów w kościele co godzinę o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
 Poświęcenie pokarmów w poszczególnych miejscowościach: Lisówki 11.00; Trzcielin 11.15; Lisówki DPS 11.30; Dopiewiec 12.30; Gołuski 12.45; Chomęcice: 13.00, Wypalanki 13.15.
 15.00 – nowenna do Miłosierdzia Bożego.
4) 21.00 – Liturgia Wielkanocna Wigilii Paschalnej – ze świecami odnowimy przyrzeczenia chrzcielne; zabierzmy do kościoła białe szale lub chusty, które na wzór białej szaty z chrztu świętego założymy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę o przygotowanie procesji.
7. Wielkanoc: Msze święte w kościele parafialnym o 8.00, 10.30 i 12.00, w Dopiewcu i w Lisówkach o 9.30. Nie ma Mszy św. wieczornej!
8. Zbiórki ministrantów: Wielka Środa po Mszy św. wieczornej. Wielki Piątek i Wielka Sobota po jutrzni.
9. Chrzty w II święto podczas Mszy św. o 12.00. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę o 19.00.
10. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej w 2020 roku. Zbieramy chętnych na drugą grupę w terminie 1 – 8 marca 2020. Program można otrzymać w zakrystii. Zapisy wraz z przedpłatą w kwocie 1000 zł u proboszcza.
11. Na kwiaty do Grobu Pańskiego zbieramy ofiary do skarbony stojącej pod chórem. Bóg zapłać!
12. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
13. SKC rozprowadza baranki z czekolady za 3 zł.
14. Zmarła: + Irena Przymusiak – pogrzeb we wtorek o 12.30. RIP.