1. W naszej Wspólnocie Parafialnej trwają spotkania kolędowe: Eucharystia z obrzędem błogosławieństwa przyniesionej wody. Na Liturgię, w wyznaczonym terminie, zapraszamy przedstawiciela rodziny, pozostałych mieszkańców domu, zachęcamy do uczestnictwa dzięki transmisji internetowej. W tym tygodniu:
poniedziałek 11 stycznia, godz. 18.00.
Trzcielin, Joanka, Lisówki
wtorek 12 stycznia, godz. 18.00.
Konarzewo, ul. Kwiatowa, Ogrodowa, Letnia, Stęszewska i Glinki
Po powrocie do domu zachęcamy do wspólnej modlitwy, obrzędu poświęcenia domu a może także wspólnego przeżycia uroczystej kolacji. Plan SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH można zabrać
z kruchty, są także na naszej stronie internetowej oraz parafialnym fb.
2. W piątek 15 stycznia wymienianki roczne o godz. 18.00. Do czwartku, można jeszcze podać wymienianki na rok 2021.
3. Przez ostatni miesiąc rozprowadzaliśmy kolejny tomik wierszy pana Kazimierza. Całkowity dochód przeznaczony jest na bezdomnych. Zebraliśmy 767 zł. Darowizna zostanie przekazana siostrom Albertynkom w Poznaniu, opiekującym się bezdomnymi. Dzisiaj niedziela gospodarcza – ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Za otwarte serca bardzo dziękujemy w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej.
Firma pana Pawła Szydlaka z Krotoszyna dokonała w ostatnim tygodniu oględzin naszych Konarzewskich dzwonów. Są 3: 580 kg, 420 kg i 290 kg.
Największy jest pęknięty przy uchwycie z powodu wcześniejszego pęknięcia jednej śruby, średni ma obniżone serce i bije w rant dzwonu co jest też zagrożeniem dla niego, tak wiec na dzień dzisiejszy wydawać dźwięki może tylko najmniejszy dzwon.
Prace tzw. udźwiękowienia instrumentów czyli dzwonów, po zatwierdzeniu przez konserwatora zabytków, obejmą:
1. wykonanie ułożyskowanych, nowych serc dzwonniczych;
2. naprawę uszkodzonej korony największego dzwonu;
3. wykonanie i montaż nowych napędów dzwonniczych.
Całość inwestycji to ok. 30 tys. zł.
4. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu czynne we wtorek po wieczornej Eucharystii do godz. 20., w czwartek od 16. do 17. oraz w piątek od 10. do 11.
5. Polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” na miesiąc styczeń oraz „Owieczkę Magdę” dla dzieci.
6. Zmarli nasi parafianie: śp. Marek Błaszczyk z Konarzewa, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.; śp. Adam Kaczmarek z Gołusek, pogrzeb w środę o godz. 13.00.; oraz śp. Andrzej Krzyżaniak z Gołusek, pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Polećmy ich miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
                                                          duszpasterze