IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – komplet haftowanych obrusów do kościoła. Dziękuję pewnemu parafianinowi za odnowienie posadzki w kościele. Dziś niedziela gospodarcza. Bóg zapłać!
2. Dziś uroczystość I Komunii świętej 22 dzieci z naszej parafii. Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku o 18.00. W piątek wyjazd do Katedry.
3. Dziś 12 dzień miesiąca – kolejny etap naszej nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej. Intencja modlitwy: za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania. Własne intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. O 20.30 Nabożeństwo majowe z modlitwą różańcową.
4. Już 18 maja, w sobotę, rozpocznie się w naszej Archidiecezji peregrynacja Matki Bożej w jasnogórskim wizerunku. Zachęcamy do udziału w uroczystościach przy kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu na os. Bohaterów II Wojny Światowej o godzinie 12.00. Wybiera się na tę uroczystość ks. Tomasz z ministrantami. Rodziców prosimy o kontakt.
5. Rocznica I Komunii świętej w niedzielę, 19 maja o 12.00. Spowiedź dla dzieci w czwartek i piątek od 17.30.
6. Grupy duszpasterskie: Cafe mama we wtorek o 10.00. Schola dziecięca w piątek o 17.00. KSM w piątek o 19.00.
7. Wystawa o Pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu, czyli Pomniku Wdzięczności od dziś do 23 maja dostępna do zwiedzania po Mszach św. w salce – Oratorium św. Urszuli. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 możliwość obejrzenia filmu o idei pomnika.
8. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie: w dni powszednie po Mszy św., w soboty o 21.00 przy figurze na podwórzu probostwa, a w niedziele o 17.45. Przy figurach: w Trzcielinie o 19.00; w Chomęcicach o 19.30; w Gołuskach o 19.45; w Konarzewie MB Królowej Polski w niedziele i święta o 20.
9. Parafialny Maraton Biblijny w przyszłą niedzielę, 19 maja od 15.00 do 18.00.
10. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Jeszcze kilka miejsc wolnych w terminie 1 – 8 marca 2020.
11. Gimnazjum w Komornikach (obecnie Szkoła Podstawowa nr 2) obchodzi 20 lecie istnienia. Zjazd absolwentów w sobotę, 8 czerwca. Informacje na stronie internetowej szkoły.
12. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.

13. Zebranie Rady Duszpasterskiej w środę, 15 maja o 19.30 w Laboratorium Wiary.

14. Zmarła: + Aleksandra Adamczak z Chomęcic, pogrzeb w środę o 12.00. RIP.