III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji – 715,80 zł. Danina roczna – złożyło w kwietniu 79 rodzin (łącznie w 2019 – 319 rodzin). Bóg zapłać! Za tydzień niedziela gospodarcza.
2. Uroczystość I Komunii świętej 22 dzieci z naszej parafii za tydzień podczas Mszy św. o 12.00. Próby liturgiczne w poniedziałek i w czwartek o 19.00. Spowiedź w sobotę, 11 maja o 9.00. Dodatkowa spowiedź dla rodziców w czwartek po próbie dzieci i w sobotę po spowiedzi dzieci.
3. Święto św. Stanisława Biskupa, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Poznańskiej przypada w środę. Msza św. o 18.00. Wystawimy relikwie św. Stanisława.
4. 12 dzień miesiąca – kolejny etap naszej nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej w przyszłą niedzielę. Intencja modlitwy: za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania. Własne intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. O 20.30 Nabożeństwo majowe z modlitwą różańcową.
5. Już 18 maja, w sobotę, rozpocznie się w naszej Archidiecezji peregrynacja Matki Bożej w jasnogórskim wizerunku. Zachęcamy do udziału w uroczystościach przy kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu na os. Bohaterów II Wojny Światowej o godzinie 12.00.
6. Grupy duszpasterskie: Krąg Biblijny Mężczyzn w poniedziałek o 20.00, Grupa Biblijna w środę po Mszy św., zbiórki ministrantów w sobotę – o 10.00 starsi, o 11.00 młodsi.
7. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie: w dni powszednie po Mszy św., w soboty o 21.00 przy figurze na podwórzu probostwa, a w niedziele o 17.45. Przy figurach: w Trzcielinie o 19.00; w Chomęcicach o 19.30; w Gołuskach o 19.45; w Konarzewie MB Królowej Polski w niedziele i święta o 20.
8. Poświęcenie odnowionej figury Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Gołuskach przy ul. Szkolnej w sobotę, 11 maja o 19.45 (podczas nabożeństwa majowego). Dziękuję mieszkańcom i ofiarodawcom za piękne odnowienie tego miejsca modlitwy lokalnej społeczności!
9. Intencja Żywego Różańca na maj: O dary Ducha Świętego dla polskich uczniów i nauczycieli.
10. Obchód chorych: w Dopiewcu, Chomęcicach i Gołuskach w piątek, 10 maja od 9.00.
11. Parafialny Maraton Biblijny w niedzielę, 19 maja.
12. Udających się z pielgrzymką do Włoch prosimy o pilne uregulowanie całości należności i podanie danych!
13. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej w 2020 roku. Mamy jeszcze kilkanaście miejsc wolnych w terminie 1 – 8 marca 2020.
14. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.