Chrystusa Króla Wszechświata, 34. Niedziela zwykła – 24 listopada 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. W niedzielę gospodarczą zebraliśmy 4461,24 zł, na odbudowę spalonego domu 3862,00 zł. Dziękuję też młodzieży za przygotowanie odpustu w Dopiewcu. Bóg zapłać!
2. Dziś niedziela Chrystusa Króla i zakończenie roku liturgicznego. Dziś Msza w intencji dzieci urodzonych w listopadzie. Dziś przyjmujemy nowych ministrantów. Zapraszamy chłopców do służby ołtarza.
3. Za tydzień rozpoczniemy adwent i nowy rok liturgiczny. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki i świece Caritas.
4. Już za dwa i pół tygodnia nasze Nawiedzenie (12 grudnia).
1) Drugie zebranie organizacyjne dziś, 24 listopada o 20.00. Zapraszamy!
2) Pod chórem wystawiliśmy skarbonę, do której można składać ofiary na pokrycie kosztów nawiedzenia.
3) W kruchcie przy zakrystii można zakupić materiały do dekoracji domów.
4) W zakrystii i pod chórem ulotki z zaproszeniem i programem misji i nawiedzenia do zabrania.
5) Próba powitania Matki Bożej odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia.
5. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) Młodzież zapraszamy na spotkanie KSM w poniedziałek o 19.00.
2) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
3) Grupa biblijna w środę o 19.00.
4) Próba scholii dziecięcej w piątek o 17.00. Zapraszamy dzieci!
6. Poradnictwo prawne przy parafii w czwartek, 28 listopada, od 16.00 – 17.00.
7. Kiermasz Bożonarodzeniowy wyrobów rękodzielniczych uczestników WTZ Promyk odbędzie się w Konarzewie, w budynku WTZ, w poniedziałek, 2 grudnia 2019 od 17.00 (kartki świąteczne, stroiki, mydełka).
8. Wymienianki roczne na 2020 rok przyjmujemy w biurze parafialnym. Obowiązują dotychczasowe zasady: jedna Msza św. w miesiącu za tych zmarłych (trzeci piątek miesiąca).
9. Grafik dla lektorów na listopad i grudzień dostępny jest w zakrystii.
10. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
11. Zmarli: + Ignacy Żurek z Dopiewa. Pogrzeb w środę o 13.00. + Adam Kaźmierczak z Konarzewa. RIP.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.