Ogłoszenia parafialne
9. Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018
1. Kontynuujemy prace budowlane przy kościele. Przybywa kolejnych metrów kwadratowych kostki granitowej. Równolegle kontynuujemy rozpoczęte w ubiegłym roku prace w podziemiach kościoła, zmierzające do ich osuszenia, a docelowo także do przygotowania drugiej zakrystii do obsługi kaplicy w krypcie. Proszę o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość.
2. Za tydzień niedziela gospodarcza. Zebrane środki przeznaczamy na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
3. Dziękuję za przygotowanie liturgii i procesji w Boże Ciało i w oktawie. Zapraszam wszystkich do zaangażowania w kolejne dni. Dziękuję także Parafianom, którzy prowadzili nabożeństwa majowe w Chomęcicach, Gołuskach, Trzcielinie, przy figurze w Konarzewie i w Dopiewcu. Bóg zapłać!
4. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała, podczas której podejmujemy tradycyjnie dyżury liturgiczne:
1) Niedziela, 3 czerwca, g. 9.30 – Dopiewiec
2) Poniedziałek, 4 czerwca, g. 18.00 – Konarzewo: ul. Dopiewska i przyległe
3) Wtorek, 5 czerwca, g. 18.00 – Gołuski
4) Środa, 6 czerwca, g. 18.00, Konarzewo: ul. Poznańska i 25-lecia
5) Czwartek, 7 czerwca, g. 19.00 – Chomęcice. Na zakończenie Oktawy Msza św. i procesja do czterech ołtarzy w Chomęcicach – od DK Koźlak do skrzyżowania ulic Poznańskiej i Stęszewskiej.
6) Piątek, 8 czerwca, g. 18.00, Konarzewo: ul. Kościelna, Wiśniowa, Bukowska i przyległe
5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w najbliższy piątek. Msza św. z procesją o 18.00. Na zakończenie tradycyjnie zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci na ognisko, zabawy i śpiewy, by pobyć razem i budować naszą wspólnotę. Jest to okazja także do zapoznania i integracji nowych mieszkańców z tymi, którzy w parafii mają swoje korzenie. Zapraszamy serdecznie!
6. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
7. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:
1) Grupa biblijna ma spotkanie w poniedziałek ok 19 – po procesji. Temat: Kobiety ST – Estera.
2) Schola dziecięca – ostatnia próba przed wakacjami w piątek (8.06) o 17.00.
8. Konarzewska Gra Terenowa – edycja III odbędzie się w sobotę, 16 czerwca. Młodzież z KSM-u naszej parafii organizuje ją pod hasłem „Droga do powstania”. Karty zgłoszeniowe są dostępne na stronie gry oraz z tyłu kościoła. Zgłoszenia trwają do 12 czerwca, karty można wrzucić do kartonika znajdującego się z tyłu kościoła lub na maila ksm.konarzewo@o2.pl. Osoby chętne do pomocy zapraszamy w piątek na spotkanie z członkami KSM-u podczas parafialnego ogniska.
9. Parafialna pielgrzymka do Fatimy i Santiago odbędzie się od 29 czerwca do 7 lipca. Pielgrzymów prosimy o kontakt z proboszczem w przyszłą niedzielę (10.06) i wpłatę ostatniej raty należności za pielgrzymkę (całość wynosi 3250 zł: I rata 300; II rata 950; III rata 2000). Koszt dojazdu na lotnisko (wraz z powrotem) to dodatkowe 120 zł. Mamy jedno miejsce wolne na pielgrzymkę.
10. Grafik dla lektorów na czerwiec dostępny jest w zakrystii. Zapraszamy do czytania Słowa Bożego.
11. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Mały Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. „Wspólnota”.

Módlmy się o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.