8. Niedziela zwykła – 3 marca 2019

1. Dziękuję za ofiary na daninę roczną. Za tydzień niedziela gospodarcza.
2. Środa Popielcowa rozpocznie okres Wielkiego Postu (6 marca).
1) Msze św. o 8.00, 9.30 (w Lisówkach), 18.00, 19.00 (w Dopiewcu) oraz nabożeństwo słowa dla zapracowanych o 20.30. Podczas każdej Mszy św. i nabożeństwa posypanie głów popiołem.
2) Obowiązuje post ścisły – od którego nie ma żadnej dyspensy, a zatem wszystkich bez względu na wiek obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, a dodatkowo między 18 a 60 rokiem życia także post ilościowy (1 posiłek do syta i 2 skromne).
3) Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.
3. Rekolekcje wielkopostne odprawimy na dobry początek Wielkiego Postu – od Popielca do 1. Niedzieli Postu, tj. 6 – 10 marca.
1) Nauki rekolekcyjne w środę, czwartek i piątek podczas Mszy św. o 8.00, 18.00 i 19.00 w Dopiewcu, a także podczas nabożeństwa dla zapracowanych o 20.30; w sobotę podczas Mszy św. o 8.00 szczególnie dla czcicieli Matki Bożej i podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.
2) Spowiedź podczas rekolekcji pół godziny przed każdą Mszą świętą.
3) Rekolekcjonistą będzie o. Henryk Schwanke, filipin z Świętej Góry w Gostyniu.
4. Droga Krzyżowa w piątek rano po MSzy św., o 16.30 dla dzieci, o 18.30 i 20.30 dla zapracowanych.
5. Gorzkie Żale za tydzień o 17.15. Kaznodzieją będzie dk Szymon Jakub z parafii pw. św. Krzyża w Poznaniu.
6. Przygotowanie do bierzmowania: klasy VIII – obowiązkowo biorą udział w Mszy lub nabożeństwie w Środę Popielcową oraz w Drodze Krzyżowej w piątek o 20.30.
7. Zebrania Rad Parafialnych: Parafialna Rada Ekonomiczna w poniedziałek o 18.30. Parafialna Rada Duszpasterska we wtorek o 18.00.
8. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.00. Cafe Mama we wtorek o 10.00. Zbiórki ministrantów: sobota 10.00 starsi i 11.00 młodsi.
9. Obchód chorych w czwartek i piątek – 7 i 8 marca. Zapraszamy też chorych do korzystania z posługi szafarzy w każdą niedzielę.
10. Intencja Żywego Różańca na marzec: O owocne przeżycie Wielkiego Postu.
11. Grafik dla lektorów na marzec 2019 dostępny jest w zakrystii.
12. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Gość Niedzielny. Wspólnota. Polecamy modlitewniki – pomocniki na Wielki Post w cenie 3,50 zł. Paschaliki – 7 zł.