Ogłoszenia parafialne
7. Niedziela zwykła – 24 lutego 2019

1. Sołtysom wszystkich naszych pięciu sołectw, a także radom sołeckim, wybranym w ostatnich tygodniach na kolejne kadencje składamy serdeczne gratulacje i życzymy Bożej pomocy w pełnieniu społecznej misji. Szczęść Boże na całą kadencję!
2. Sprawy gospodarcze: Postępują prace kamieniarskie w kruchtach kościoła. Osadziliśmy także nowe drzwi do kruchty od strony zakrystii. Wykonała je firma stolarska pana Henryka Majchrowicza. Otrzymaliśmy też kilka ofert na przebudowę ogrodzenia wokół kościoła. Mamy nadzieję, że przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej uda się nam sfinalizować prace.
3. Dziękuję za ofiary na daninę roczną. Złożyło je już w styczniu i w lutym 111 rodzin. Bóg zapłać!
4. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w lutym dziś o 12.00.
5. Chrzty za tydzień, 3 marca o 12.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 20.00 w Laboratorium Wiary.
6. Przygotowanie do bierzmowania: klasy VIII – ostatnie spotkania w grupach w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 19.00. W kolejnym tygodniu obowiązkowy będzie udział w Mszy lub nabożeństwie w Środę Popielcową oraz w Drodze Krzyżowej w piątek o 20.30.
7. Spotkania grup duszpasterskich: Cafe Mama we wtorek o 10.00. Próba scholi dziecięcej w piątek o 17.00. KSM w piątek po Mszy św.
8. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 16.30. Co 15 minut Komunia św.
9. Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. o 8.00. Rozważanie o 7.45
10. Obchód chorych w kolejnym tygodniu – 7 i 8 marca (a kolejny 4 i 5 kwietnia). Zapraszamy też chorych do korzystania z posługi szafarzy w każdą niedzielę.
11. Intencja Żywego Różańca na marzec: O owocne przeżycie Wielkiego Postu.
12. Środa Popielcowa rozpocznie okres Wielkiego Postu (6 marca) już w następnym tygodniu. Polecamy modlitewniki – pomocniki na Wielki Post w cenie 3,50 zł.
13. Rekolekcje wielkopostne odprawimy na dobry początek Wielkiego Postu – od Popielca do 1. Niedzieli Postu, tj. 6 – 10 marca.
14. Grafik dla lektorów na marzec 2019 dostępny jest w zakrystii.
15. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Gość Niedzielny. Wspólnota.

Módlmy się w intencji Kościoła, a także o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.