4. Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019
1. Trwają prace przy przebudowie muru okalającego kościół parafialny. Prosimy o zachowanie ostrożności! Dziękuję za ofiary na daninę roczną. Akcja Woreczek Ryżu prowadzona przez SKC: 858,52 zł. W poniedziałek na Fundusz Obrony Życia zebraliśmy 175,30 zł. Bóg zapłać!
2. Trwa Wielki Post. Pamiętajmy o postanowieniach, o pokutnym charakterze tego okresu i o rozważaniu Męki Pańskiej!
1) Gorzkie Żale o 17.15.
2) Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci, po Mszy św. o 18.00 i o 20.30 dla zapracowanych. Zapraszamy do prowadzenia rozważań. Zapisy w zakrystii. W Dopiewcu o 17.00.
3) Spowiedź w naszej parafii w środę, 10 kwietnia. W Dopiewie w czwartek (11.04), w Dąbrówce i na Plewiskach bł. Jerzego w sobotę (13.04), na Plewiskach św. Faustyny w poniedziałek (15.04) i w Skórzewie we wtorek (16.04).
4) Parafialna Droga Krzyżowa ulicami odbędzie się w Wieki Poniedziałek o 19.00 (na cmentarz).
3. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w marcu dziś o 12.00.
4. Jutro rozpoczniemy kwiecień:
1) I czwartek miesiąca: Msza z dziękczynieniem za Eucharystię i kapłaństwo o 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do północy (w kaplicy), od 23.00 Godzina Święta. W Dopiewcu spowiedź od 18.30.
2) I piątek miesiąca: spowiedź od 16.00 do 18.00. Komunia święta po Drodze Krzyżowej.
3) I sobota miesiąca: o 7.45 medytacja, a po niej Msza św. o 8.00.
4) Obchód chorych w czwartek i piątek od 9.00. Można zgłaszać chorych w zakrystii.
5) Chrzty w przyszłą niedzielę o 12.00. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 20.00.
5. Grupy duszpasterskie: Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.00. Grupa Biblijna w środę po Mszy św. Redakcja WSPÓLNOTY w środę o 20.00. Próba scholii dziecięcej w piątek po Drodze Krzyżowej. Spotkanie KSM w piątek po Mszy.
6. XIV rocznica śmierci św. Jana Pawła II przypada we wtorek. Zapraszamy na Mszę św. o 8.00.
7. Nowenna do MBNP w środę po Mszy św. o 18.00. Cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu w piątek o 17.30.
8. Przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii: Katecheza dla dzieci – dziś g. 11.30. Katecheza przed spowiedzią w środę o godzinie 19.00 w kościele. Pierwsza spowiedź w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 9.00.
9. Sakrament bierzmowania klas VIII odbędzie się 8 kwietnia o 18.00. Sakramentu udzieli bp Grzegorz Balcerek. Druga próba w najbliższy piątek, 5 kwietnia o 19.30 w kościele. Przypominamy kandydatom i świadkom o konieczności przystąpienia do spowiedzi św. i oddania kartek ks. Tomaszowi.
10. Wielki Post jest szczególnym czasem, gdy Kościół Katolicki zachęca nas do wejścia w Tajemnicę Drogi Krzyżowej Syna Bożego, który tak umiłował, że oddał życie. Cisza wewnętrzna Wielkiego Postu staje się dziękczynieniem Miłości za Miłość. Dlatego też w naszej parafii powstała inicjatywa modlitwy śpiewem. Sam św. Augustyn powiedział ‘kto śpiewa, ten się dwa razy modli’. Zapraszamy więc, dorosłych z naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 31 marca o godz. 19.00 (po mszy świętej) w Laboratorium wiary. Celem tego spotkania będzie nauka śpiewu pieśni wielbienia, uwieńczona modlitwą uwielbienia 12 kwietnia.
11. Grafik dla lektorów na kwiecień 2019 dostępny jest w zakrystii.
12. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej w 2020 roku. Zbieramy chętnych na drugą grupę w terminie 1 – 8 marca 2020. Program można otrzymać w zakrystii. Zapisy wraz z przedpłatą w kwocie 1000 zł u proboszcza. Proszę także o weryfikację listy zapisanych dziś w zakrystii. Proszę o sygnał, gdy komuś nie zależy koniecznie na 1 grupie i mógłby lecieć w drugiej.
13. Na kwiaty do Grobu Pańskiego zbieramy ofiary do skarbony stojącej pod chórem. Bóg zapłać!
14. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota. Paschaliki (7zł)
15. Zmarł: + Zbigniew Króliczak. RIP.