Ogłoszenia parafialne
34. Niedziela zwykła – Chrystusa Króla – 25 listopada 2018

1. Dziś niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Kończymy rok liturgiczny.
1) Dziś gościmy misjonarza z Chin, ojca Michała Krzyżagórskiego SVD, który głosi słowo Boże. Wspomagamy jego posługę misyjną ofiarami do puszek.
2) Dziś Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o 11.30 w Laboratorium wiary.
3) Dziś Msza św. w intencji dzieci urodzonych w listopadzie o 12.00.
4) Dziś po Mszy św. o 12 zapraszamy wszystkie rodziny na kolejne spotkanie z cyklu „Trzy godzinki dla rodzinki”. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w rodzinnej grze patriotycznej, a także posłuchać krótkiego występu naszych najmłodszych parafian.
2. Za tydzień 1 niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Poświęcenie wieńca adwentowego na rozpoczęcie tego okresu w sobotę, 1 grudnia o 18.00. Roraty dla dzieci odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Proponujemy zaplanować dzieciom ten czas (zaledwie 9 spotkań – 3 tygodnie). Dorosłych już dziś zapraszamy w adwencie na Msze św. w zwyczajnej porze, czyli o 18.00.
3. Przygotowanie do bierzmowania:
1) kandydaci z klas VII mają katechezę w środę o 19.00 w jadalni ośrodka rekolekcyjnego.
2) młodzież z klas VIII – Grupa 1 ma spotkanie w czwartek, 29 listopada o godz. 19.00
4. Zebrania, spotkania, grupy w tym tygodniu:
1) Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.30.
2) Café Mama we wtorek od 10.00.
3) Grupa biblijna w środę po Mszy św.
4) Schola dziecięca ma próbę w piątek o 17.00.
5) Spotkanie młodzieży w piątek o 18.30. Zaprasza KSM!
6) Zbiórki z ministrantami w sobotę 1 grudnia: Starsi godz. 10.00; Młodsi godz. 11.00.
5. Nabożeństwa:
1) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00.
2) Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.50.
3) Pierwsza sobota miesiąca, 1 grudnia: okazja do spowiedzi św. od 7.30; Medytacja pierwszosobotnia o 7.45, Msza św. z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu NMP o 8.00. Po niej zmiana tajemnic różańcowych. Intencja żywego różańca na grudzień: o narodowe pojednanie w Polsce.
6. Kalendarz parafialny na rok 2019 rozprowadzać będziemy od 1 niedzieli adwentu (także opłatki i świece Caritas).
7. Grafik dla lektorów na grudzień dostępny jest w zakrystii.
8. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. Wspólnota.
9. Zmarł: + Jacek Kaźmierczak z Poznania (dawniej z Konarzewa). RIP.

Módlmy się w intencji Kościoła, a także o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.