Ogłoszenia parafialne
33. Niedziela zwykła – 17 listopada 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Dziś zbieramy ofiary na rzecz rodziny, której dom spalił się przed dwoma tygodniami w Dymaczewie. Dziękujemy za ciepłe ubrania dla bezdomnych. Pierwsza ich część została już rozdana w sobotę. Bóg zapłać!
2. Dziękuję za bardzo liczną obecność na zebraniu dotyczącym przygotowania przyjęcia Matki Bożej 12 grudnia. Kolejne zebranie w przyszłą niedzielę, 24 listopada o 19.00. Pod chórem wystawiliśmy skarbonę, do której można składać ofiary na pokrycie kosztów nawiedzenia. Od dziś dostępne są w zakrystii ulotki z zaproszeniem i programem misji i nawiedzenia do rozniesienia po domach. Jutro (18.11) Nawiedzenie w parafii pw. św. Krzyża w Poznaniu. W naszym dekanacie rozpocznie się ono 7 grudnia w Skórzewie.
3. Dziś odpust bł. Karoliny Kózkówny w Dopiewcu o 9.30. Zapraszamy młodzież!
4. Za tydzień niedziela Chrystusa Króla i zakończenie roku liturgicznego.
5. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
2) Wszyscy kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII w środę o 19.00 (spotkanie z ks. proboszczem).
3) Krąg Biblijny Mężczyzn wyjątkowo w środę o 20.00.
4) Próba scholii dziecięcej w piątek o 17.00. Zapraszamy dzieci!
5) Zbiórka ministrantów w sobotę – o 10.00 starsi, o 11.00 młodsi.
6. Msza w intencji dzieci urodzonych w listopadzie za tydzień o 12.00.
7. Wymienianki roczne na 2020 rok przyjmujemy w biurze parafialnym. Obowiązują dotychczasowe zasady: jedna Msza św. w miesiącu za tych zmarłych (trzeci piątek miesiąca).
8. Grafik dla lektorów na listopad dostępny jest w zakrystii.
9. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.