Ogłoszenia parafialne
32. Niedziela zwykła – 10 listopada 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Na utrzymanie naszego Seminarium zebraliśmy 1241,74 zł. Za tydzień zbierać będziemy ofiary na rzecz rodziny, której dom spalił się przed dwoma tygodniami w Dymaczewie.
2. Dziś zbieramy ciepłe ubrania w dobrym stanie lub nowe z przeznaczeniem dla bezdomnych (męskie kurtki, swetry, czapki, rękawiczki, skarpety).
3. Dziś rozprowadzamy rogale świętomarcińskie. Wypiek pieraknia pana Nowaczyka z Dopiewa. Dochód przeznaczony jest na opał dla najuboższych.
4. Trwa nowenna do św. Marcina. Wstawiennictwu naszego Patrona polecamy sprawy wszystkich parafian. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy także prywatnie. „Modlitewnik do św. Marcina” wciąż dostępny w sprzedaży (5 zł).
5. Odpust parafialny św. Marcina jutro, 11 listopada. Suma odpustowa z procesją o 10.30. Celebransem będzie ks. dr Dariusz Madejczyk, proboszcz z Lusowa. Świętować z nami będzie Gminna Orkiestra Dęta. Jutro Msze święte świąteczne także 8.00 i 18.00. Zapraszamy! Pamiętajmy o wywieszeniu flag. Przygotujmy liturgię i procesję.
6. Odpust bł. Karoliny Kózkówny w Dopiewcu w przyszłą niedzielę o 9.30.
7. 12 dzień miesiąca i dziewiąty, ostatni miesiąc naszej nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej przypada jutro, 12 listopada! Intencją naszej modlitwy będzie dziękczynienie za dar wiary przekazanej przez naszych zmarłych przodków. Będziemy się modlić także za wszystkich zmarłych parafian i za przeżywających żałobę. Własne intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Zapraszamy na 20.30 na słuchanie słowa Bożego i modlitwę różańcową. Nawiedzenie Matki Bożej już za miesiąc, 12 grudnia.
8. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) Zebranie wszystkich zainteresowanych pomocą w przygotowaniu i przeprowadzeniu nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii we wtorek, 12 listopada o 19.00. Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach…
2) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
3) Grupa Biblijna w środę o 19.00.
4) Próba scholii dziecięcej w piątek o 17.00. Zapraszamy dzieci!
9. Wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym. Obowiązują dotychczasowe zasady: jedna Msza św. w miesiącu za tych zmarłych (trzeci piątek miesiąca).
10. Grafik dla lektorów na listopad dostępny jest w zakrystii.
11. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.