Ogłoszenia parafialne
31. Niedziela zwykła – 4 listopada 2018

1. Dziękuję młodzieży za przygotowanie i poprowadzenie Balu Wszystkich Świętych. Dziękuje za składne ofiary. Za tydzień niedziela gospodarcza.
2. Dziś świadectwem życia z Bogiem podzieli się z nami pan Mateusz Marszał z fundacji Pro Publico. Dziś spotkanie dla pragnących głębiej zaangażować się w życie Parafii o 16.30 w Laboratorium Wiary. Zebranie PRD dziś o 19.00 w jadalni ośrodka rekolekcyjnego.
3. Odpust parafialny św. Marcina za tydzień, w niedzielę 11 listopada. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o 12.00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. Marcin Głowiński. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów na procesję. Do puszek zbierać będziemy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
4. 11 listopada dziękować będziemy Bogu za 100 lat Niepodległej Rzeczypospolitej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na to nasze wspólne święto!
5. Nowenna do św. Marcina trwa od wczoraj, 3 listopada. Wstawiennictwu naszego Patrona polecać będziemy sprawy wszystkich parafian w modlitwach odmawianych w łączności z Mszą św. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy także prywatnie. „Modlitewnik do św. Marcina” wciąż dostępny w sprzedaży (5 zł).
6. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII mają spotkanie w środę o 19.00. Obecność obowiązkowa!
7. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych! Odpust zupełny za zmarłych można ofiarować pod zwykłymi warunkami codziennie do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Korzystajmy z tych darów duchowych. Wymienianki jednorazowe składamy do skarbon. Kartki wyłożone zostały w kruchcie. Odczytywać je będziemy jeszcze do 8 listopada. Można na kartce zaznaczyć dzień i godzinę Mszy św., w związku z którą będą odczytane. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
8. Wymienianki roczne można składać w Biurze Parafialnym. W intencji zmarłych z rocznych wymienianek odprawiamy Mszę św. w każdy trzeci piątek miesiąca o 18.00. Wysokość ofiary z rocznych wymienianek wynosi 12 zł od jednego zmarłego na rok.
9. W tym tygodniu:
1) Café Mama we wtorek od 9.00 do 11.00.
2) Spotkanie młodzieży w piątek o 18.30. Zapraszamy!
3) Obchód chorych odbędzie się w najbliższym tygodniu według ustalonych tras w czwartek i w piątek, 8 i 9 listopada od 9.00.
4) Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 dla wszystkich chłopców. Obecność obowiązkowa!
5) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
10. Grafik dla lektorów na listopad dostępny jest w zakrystii.
11. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. Wspólnota.
12. Zmarli: + Henryka Staszak z Konarzewa; + ks. Jan Jarzębowski z Granowa. RIP.

Módlmy się w intencji Kościoła, a także o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.