Ogłoszenia parafialne
31. Niedziela zwykła – 3 listopada 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na utrzymanie naszego Seminarium.
2. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) KSM zaprasza młodzież na spotkanie w poniedziałek – Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie.
2) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30. – 5 listopada dietetyk warsztaty o odżywianiu w zabieganiu.
3) Parafialna Rada Ekonomiczna w środę o 19.00.
3. Zapraszamy uczniów klas VII i VIII po odbiór indeksów.
4. Obchód chorych odbędzie się w czwartek i piątek, 7 i 8 listopada od 9.
5. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych! Odpust zupełny za zmarłych można ofiarować pod zwykłymi warunkami do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
6. Kartki na wymienianki jednorazowe można składać do środy. Imiona zmarłych odczytujemy 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. do 8 listopada.
7. Wymienianki roczne będziemy przyjmować po odpuście parafialnym.
8. Intencja żywego różańca na listopad: o życie wieczne dla naszych zmarłych.
9. Dziś rozpoczyna się Nowenna do św. Marcina. Wstawiennictwu naszego Patrona polecać będziemy sprawy wszystkich parafian w modlitwach odmawianych w łączności z Mszą św. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy także prywatnie. „Modlitewnik do św. Marcina” wciąż dostępny w sprzedaży (5 zł).
10. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ciepłe ubrania w dobrym stanie lub nowe z przeznaczeniem dla bezdomnych (męskie kurtki, swetry, czapki, rękawiczki, skarpety).
11. Nawiedzenie Matki Bożej już za miesiąc, 12 grudnia. Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. W Chomęcicach zbierane są ofiary na dekorację wsi.
12. Prosimy o uporządkowanie kwestii opłaty tzw. „pokładnego” na naszym cmentarzu. Groby nieopłacone będą sukcesywnie przeznaczane do likwidacji.
13. Sołectwo Konarzewo i jednostka OSP Dopiewo zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi 9 listopada (sobota) od 9 do 14 w krwiobusie przy naszej remizie.
14. Film „Nieplanowane” grany jest w polskich kinach od 1 do 7 listopada. Gorąco polecamy dorosłym i młodzieży!
15. Grafik dla lektorów na listopad dostępny jest w zakrystii.
16. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
17. Zmarła: + Stanisława Świergiel z Chomęcic. RIP.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.