Ogłoszenia parafialne
30. Niedziela zwykła – 28 października 2018

1. Dziękuję panu Henrykowi Majchrowiczowi za remont części ławek z kaplicy w Lisówkach. Prace będą obecnie kontynuowane. Dziękuję za ofiary na misje: 1112,60zł. Bóg zapłać!
2. Dziś katecheza dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii o 11.30. Dziś Msza św. w intencji dzieci urodzonych w październiku o 12.00.
3. W tym tygodniu:
1) Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.30.
2) Café Mama we wtorek od 9.00 do 11.00.
3) Redakcja Wspólnoty we wtorek o 18.00.
4) Grupa Biblijna w środę o 19.00.
5) Spotkanie młodzieży KSM w piątek o 18.30. Zapraszamy!
4. Ostatnie nabożeństwa różańcowe w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św.
5. Bal Wszystkich Świętych w środę o 18.00 w jadalni ośrodka rekolekcyjnego – zapraszamy dzieci w przebraniach świętych na zabawę w wieczór poprzedzający uroczystość poświęconą Kościołowi Zwycięskiemu w Niebie. Organizatorem jest młodzież z KSM. Prosimy zgłosić obecność dzieci. Przy tej okazji przypominam, że obce naszej tradycji i wierze są obchody tzw. Halloween. Uczmy dzieci szacunku do zmarłych i modlitwy za nich, a nie zgadzajmy się na żarty ze spraw ostatecznych.
6. Uroczystość Wszystkich Świętych w czwartek, 1 listopada. Msze święte świąteczne wigilijne w środę o 16.00 w Lisówkach i 18.00 w kościele; w samą uroczystość Msze św. o 8.00, 9.30 w Dopiewcu oraz o 12.00 na cmentarzu. Nie ma Mszy św. wieczornej. Różaniec na cmentarzu o 19.00 prowadzony przez młodzież.
7. Dzień Zaduszny w piątek. Msze św. o 8.00 z procesją za zmarłych wokół kościoła; o 9.30 w Lisówkach, o 18.00 za zmarłych w ostatnim roku i o 19.00 w Dopiewcu. Do Mszy św. o 18.00 zmarłych w ostatnim roku członków rodzin i przyjaciół spoza naszej parafii można zgłaszać w zakrystii. Na początku tej Mszy św. wspominamy wszystkich którzy odeszli w ubiegłym roku i zapalamy im świeczkę.
8. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych! Odpust zupełny za zmarłych można ofiarować pod zwykłymi warunkami w dniach 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych oraz od południa 1 XI do 2XI za nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę. Korzystajmy z tych darów duchowych.
9. Wymienianki jednorazowe składamy do skarbon. Kartki wyłożone zostały w kruchcie. Odczytywać je będziemy w dniach od 1 do 8 listopada. Można na kartce zaznaczyć dzień i godzinę Mszy św., w związku z którą będą odczytane. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
10. Wymienianki roczne można składać w Biurze Parafialnym. W intencji zmarłych z rocznych wymienianek odprawiamy Mszę św. w każdy trzeci piątek miesiąca o 18.00.
11. I piątek miesiąca (2.11): spowiedź od 17.00. Adoracja od 17.30. Tym razem nie będzie Komunii podczas spowiedzi. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. w tym dniu!
12. I sobota miesiąca (3.11): o 7.45 możliwość wysłuchania medytacji I sobotniej, a o 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Intencja żywego różańca na listopad: za zmarłych z naszych rodzin.
13. Obchód chorych odbędzie się w kolejnym tygodniu w czwartek i piątek, 8 i 9 listopada.
14. Chrzty w przyszłą niedzielę, 4 listopada o 12.00. Katecheza przed chrztem wyjątkowo w sobotę, 3 listopada o 16.00.
15. Nowenna do św. Marcina rozpoczyna się w sobotę, 3 listopada. Wstawiennictwu naszego Patrona polecać będziemy sprawy wszystkich parafian w modlitwach odmawianych w łączności z Mszą św. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy także prywatnie. „Modlitewnik do św. Marcina” wciąż dostępny w sprzedaży (5 zł).
16. W przyszła niedzielę świadectwem życia z Bogiem podzieli się z nami pan Mateusz Marszał z fundacji Pro Publico.
17. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
18. Grafik dla lektorów na listopad dostępny jest w zakrystii.
19. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. Wspólnota.
20. Zmarli: + Daria Skrzypczak z Konarzewa oraz + Edward Pietek z Poznania. RIP.

Módlmy się w intencji Kościoła, a także o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.