3. Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

1. Dziękuję za ofiary na daninę roczną. Na misje Ad gentes zebraliśmy 785,82 zł. Bóg zapłać! Trwają prace przy przebudowie muru okalającego kościół parafialny. Prosimy o zachowanie ostrożności!
2. Trwa Wielki Post. Pamiętajmy o postanowieniach, o pokutnym charakterze tego okresu i o rozważaniu Męki Pańskiej!
1) Gorzkie Żale o 17.15.
2) Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci, po Mszy św. o 18.00 i o 20.30 dla zapracowanych. Zapraszamy do prowadzenia rozważań. Zapisy w zakrystii. W Dopiewcu o 17.00.
3) Dziś akcja Woreczek ryżu – akcja wielkopostna postu, modlitwy i ofiary organizowana przez młodych ze Szkolnego Koła Caritas. Modlitwą, postem i ofiarą wspieramy głodujące dzieci.
4) Ekstremalna Droga Krzyżowa z Opalenicy do Konarzewa odbędzie się z piątku na sobotę – 29/30 marca.
3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w poniedziałek. Msza św. o 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia. Duchowa adopcja dziecka poczętego – czyli modlitwa w intencji poczętego dziecka trwająca przez 9 miesięcy rozpocznie się podczas Mszy św. Składka na Fundusz Obrony Życia.
4. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w marcu w przyszłą niedzielę o 12.00.
5. Nowenna do MBNP w środę po Mszy św. o 18.00. Cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu w piątek o 17.30.
6. Przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii: Katecheza dla dzieci – dziś i za tydzień, w niedzielę 31 marca, g. 11.30; poświęcenie książeczek dziś o g. 12.00. Odbiór alb w sobotę, 30 marca o 18.00. Pierwsza spowiedź w sobotę, 6 kwietnia.
7. Przygotowanie do bierzmowania: klasy VIII – druga próba w piątek, 5 kwietnia o 19.30 w kościele. Bierzmowanie odbędzie się 8 kwietnia o 18.00.
8. Wielki Post jest szczególnym czasem, gdy Kościół Katolicki zachęca nas do wejścia w Tajemnicę Drogi Krzyżowej Syna Bożego, który tak umiłował, że oddał życie. Cisza wewnętrzna Wielkiego Postu staje się dziękczynieniem Miłości za Miłość. Dlatego też w naszej parafii powstała inicjatywa modlitwy śpiewem. Sam Św. Augustyn powiedział ‘kto śpiewa, ten się dwa razy modli’. Zapraszamy więc, dorosłych z naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 31 marca o godz. 19.00 (po mszy świętej) w Laboratorium wiary. Celem tego spotkania będzie nauka śpiewu pieśni wielbienia, uwieńczona modlitwą uwielbienia 12 kwietnia.
9. Zbiórki ministrantów w sobotę: starsi o 10.00, młodsi o 11.00.
10. Grafik dla lektorów na kwiecień 2019 dostępny jest w zakrystii.
11. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej w 2020 roku. Na pierwszą grupę (2 – 9 lutego) zapisy są już zamknięte. Obecnie zbieramy chętnych na drugą grupę w terminie 1 – 8 marca 2020. Program można otrzymać w zakrystii. Zapisy wraz z przedpłatą w kwocie 1000 zł u proboszcza.
12. Na kwiaty do Grobu Pańskiego zbieramy ofiary do skarbony stojącej pod chórem. Bóg zapłać!
13. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota. Paschaliki (7zł)