Ogłoszenia parafialne
28. Niedziela zwykła – 13 października 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Bóg zapłać! Dziś Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla młodzieży. Dziś także niedziela gospodarcza, taca na cele inwestycyjne i remontowe. Za tydzień zbiórka do puszek na misje z okazji Niedzieli Misyjnej.
2. Za tydzień odbywać się będzie coroczne ogólnopolskie liczenie wiernych podczas Mszy św. niedzielnych.
3. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) Poradnictwo prawne w poniedziałek o 16.00.
2) KSM zaprasza młodzież na spotkanie w poniedziałek – Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie.
3) Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.30.
4) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
5) Grupa Biblijna w środę o 19.00.
6) Próba scholki dziecięcej w piątek o 17.00.
7) Credo in Deum w piątek o 19.00.
4. Nabożeństwa różańcowe: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy wieczornej, wtorek po Mszy św. o 8.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. W Dopiewcu różaniec o 17.
5. Katecheza dla rodziców dzieci klas III w sobotę (19 października) o 19.00. Katecheza dla dzieci w niedzielę, 27 października o 11.30.
6. Uczniowie klas VII pragnący przystąpić do bierzmowania rozpoczną przygotowania w niedzielę, 27 października. Podczas Mszy św. o 10.30 złożą swoje prośby o przygotowanie do bierzmowania.
7. Grafik dla lektorów na październik dostępny jest w zakrystii.
8. Nawiedzenie Matki Bożej już za dwa miesiące, 12 grudnia. Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach.
9. Modlitewnik Róż Różańcowych w cenie 10 PLN.
10. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
11. Zmarł: + Jan Karpyszyn z Trzcielina. RIP.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.