27. Niedziela zwykła – 7 października 2018
1. Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
1) Dziś poświęcenie różańców dzieciom przed I Komunią św. podczas Mszy św. o 12.00.
2) Dziś Chrzty podczas Mszy o 12.00.
3) Dziś bierzmowanie naszej młodzieży o 18.00. Sakramentu udzieli ks. bp Grzegorz Balcerek.
4) Dziś różaniec w Gołuskach przy figurze Matki Bożej o 17.00.
5) Dziś zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu.
6) Przygotowujący się do bierzmowania uczniowie klas VIII oddają dziś indeksy i otrzymują nowe.
2. Za tydzień:
1) Dzień Papieski, poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Będziemy zbierać ofiary do puszek ofiary na stypendia dla młodzieży. Młodzież z KSM naszej parafii będzie rozprowadzać kremówki po Mszach św. o 8.00, 10.30 i 12.00.
2) Za tydzień niedziela gospodarcza. Przygotowujemy dokumentację przed uporządkowaniem krucht.
3. W tym tygodniu:
1) Cafe Mama wznawia swoje spotkania od najbliższego wtorku od 9.00.
2) Zebranie szafarzy w środę o19.00 (po Mszy św i różańcu).
3) Schola dziecięca ma swą próbę w piątek o 17.00. Zapraszamy!
4) Spotkanie młodzieży KSM w piątek o 19.00 (po różańcu). Temat: Ewangelia św. Jana. Zapraszamy!
5) „3 godzinki dla Rodzinki” to inicjatywa spotkań dla rodzin. Pierwsze spotkanie w sobotę 13 października, rozpocznie się Mszą świętą o 10.00. Tego dnia odnowimy zawierzenie Matce Bożej grup żywego różańca Rodziców za dzieci i Dzieci za rodziców. Zapraszamy wszystkie rodziny!
4. Wyjazd ministrantów do muzeów w Poznaniu w sobotę 20 października. Informacje u ks. Tomasza.
5. Uczniów klas VII zapraszamy do przygotowania do bierzmowania. Zgłoszenie przyjmiemy w niedzielę, 21 października podczas Mszy św. o 10.30, gdy kandydaci zgłoszą wolę podjęcia przygotowań. Wzór
6. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św., w soboty o 17.30, w niedziele dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Prowadzą modlitwę: w poniedziałki: dzieci; wtorki: Żywy Różaniec; środy: członkowie Rad Parafialnych; czwartki: grupy biblijne i Caritas; piątki: młodzież; w soboty: mężczyźni – szafarze, Bractwo św. Józefa, starsi ministranci, kapłani.
7. Intencja żywego różańca na październik: za młodzież bierzmowaną 7 października w naszej parafii i synod biskupów poświęcony młodzieży.
8. Uroczyste Nieszpory z racji rocznicy poświęcenia poznańskiej katedry, będą sprawowane 12 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Bazylice Archikatedralnej. Zapraszamy do udziału!
9. Szkoła św. Benedykta przy poznańskiej farze zaprasza na kurs śpiewu gregoriańskiego (raz w miesiącu w soboty). Inauguracja zajęć 27 października 2018.
10. Przyjmujemy rezerwacje terminów intencji mszalnych na 2019 rok. Proszę zawczasu przemyśleć daty rocznic, jubileuszy i innych uroczystości. Rezerwacje można zgłaszać w Biurze w godzinach urzędowania.
11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
12. Przypominamy, że Msza św. z udziałem dzieci odprawiana jest w Konarzewie o godzinie 12.00. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału z tej Eucharystii niedzielnej.
13. Grafik dla lektorów na październik dostępny jest w zakrystii.
14. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny” z filmem. „Mały Przewodnik Katolicki”. Wspólnota.