Ogłoszenia parafialne
26. Niedziela zwykła – 30 września 2018

1. Dziś członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej naszej parafii otrzymają dekrety nominacyjne podczas Mszy św. o 10.30.
2. Msza w intencji dzieci urodzonych we wrześniu odbędzie się dziś o 12.00.
3. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o 12.00.
4. Chrzty za tydzień o 12.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 20.00.
5. Bierzmowanie naszej młodzieży w przyszłą niedzielę, 7 października o 18.00. Sakramentu udzieli ks. bp Grzegorz Balcerek. Zapraszamy do modlitwy i na Mszę św. wszystkich parafian. Ostatnia próba dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, 1 października o godz. 19.00 w kościele.
6. Rozpoczynamy październik:
1) Nabożeństwa Różańcowe od jutra codziennie: w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św., w soboty o 17.30, w niedziele dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Prowadzą modlitwę: w poniedziałki: dzieci; wtorki: Żywy Różaniec; środy: członkowie Rad Parafialnych; czwartki: grupy biblijne i Caritas; piątki: młodzież; w soboty: mężczyźni – szafarze, Bractwo św. Józefa, starsi ministranci, kapłani. W najbliższą sobotę różaniec o 8.30!!
2) I czwartek miesiąca: Msza św. dziękczynna za Eucharystię i Kapłaństwo, z Komunią pod obiema postaciami. Po Mszy św. adoracja do północy. Od 23.00 d0 24.00 Godzina Święta prowadzona przez kapłana. Msza w Dopiewcu o 19.00. Okazja do spowiedzi św. i adoracja od 18.30.
3) I piątek miesiąca: spowiedź od 16.30. Komunia co 15 minut. Nabożeństwo do Serca Jezusowego o 18.00, po nim Msza św. i różaniec.
4) I sobota miesiąca: Msza św., medytacja i różaniec o 8.00. Spowiedź od 7.30.
5) Jednocześnie informujemy, że w październiku kończymy letni cykl nabożeństw związanych z rozpoczęciem nowego miesiąca. W cyklu zimowym adoracja pierwszoczwartkowa do 20.00, a modlitwa pierwszosobotnia od 7.45 i Msza św.
6) Intencja żywego różańca na październik: za młodzież bierzmowaną 7 października w naszej parafii i synod biskupów poświęcony młodzieży.
7) Obchód chorych: W czwartek ks. Proboszcz od 8.30. W piątek obaj księża od 9.00. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy także do coniedzielnej wizyty szafarzy z Komunią św.
7. Grupy biblijne mają spotkania w poniedziałek: o 19.00 grupa biblijna, o 20.30 Krąg biblijny mężczyzn.
8. Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna spotykają się na wspólnym inauguracyjnym zebraniu w środę o 19.00 w jadalni ośrodka rekolekcyjnego.
9. Schola dziecięca ma swą próbę w piątek o 17.00. Zapraszamy!
10. Zbiórka ministrantów w sobotę: 10.00 starsi i 11.00 młodsi.
11. „3 godzinki dla Rodzinki” to inicjatywa spotkań dla rodzin, raz w miesiącu, w soboty. Pierwsze spotkanie w sobotę 13 października, rozpocznie się Mszą świętą o 10.00. Tego dnia odnowimy zawierzenie Matce Bożej grup żywego różańca Rodziców za dzieci i Dzieci za rodziców.
12. Przyjmujemy rezerwacje terminów intencji mszalnych na 2019 rok. Proszę zawczasu przemyśleć daty rocznic, jubileuszy i innych uroczystości. Rezerwacje można zgłaszać w Biurze w godzinach urzędowania.
13. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
14. Przypominamy, że Msza św. z udziałem dzieci odprawiana jest w Konarzewie o godzinie 12.00. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału z tej Eucharystii niedzielnej.
15. Grafik dla lektorów na październik dostępny jest w zakrystii.
16. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. Wspólnota.

Módlmy się o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.