1. Dziękuję za pomoc Caritas dla ubogich rodzin naszej parafii – 855 PLN + 20€.
 2. Msze święte w dni powszednie odprawiamy w kaplicy św. Stanisława (podziemia kościoła) ze względu na  prace budowlane w świątyni.
 3. Rozpoczęliśmy użytkowanie salki duszpasterskiej nazwanej Laboratorium wiary bł. Jana Pawła II. Jej poświęcenie i oficjalne otwarcie nastąpi po pełnym wyposażeniu. Może znalazłby się sponsor na tablice suchościeralną lub projektor multimedialny? Kontakt z proboszczem.
 4. Za tydzień podczas Mszy św. o 10.30 śpiewać będzie chór dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Katedralnej. Po Mszy dziewczęta będą zbierać datki na finansowanie chóru. Za tydzień także zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji z racji tygodnia miłosierdzia.
 5. Nabożeństwa różańcowe: codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli o 18.30 (w niedziele o 17.30, a we wtorki o 8.30).
 6. Pierwszy czwartek miesiąca: Spowiedź i adoracja w Dopiewcu od 15.30, potem Eucharystia. W Konarzewie uroczysta Msza święta z Komunią pod obiema postaciami o 18.00, potem adoracja do 20.00. Nieszpory o 19.45.
 7. Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od 16.30. Komunia święta co 15 minut. Msza św., wystawienie i litania do NSPJ o godzinie 18.00.
 8. Katecheza pierwszopiątkowa: nabożeństwo słowa Bożego o 19.00. Temat: „Wierzę w Boga Stworzyciela”.
 9. Obchód chorych wg zwyczajnego porządku. W tym miesiącu do chorych na trasie ks. Sławomira zabieramy do chorych relikwie bł. Jana Pawła II.
 10. Pierwsza sobota miesiąca: Msza św. o 8.00 (spowiedź od 7.30), po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Zapraszamy!!!
 11. Zbiórka ministrantów w sobotę (6.10) o 9.00  w salce. O 10.00 zbiórka seniorów.
 12. Próba scholki dziecięcej w sobotę (6.10) o 16.00 w salce.
 13. Nawiedzenie rodzin przez kopię obrazu Jezusa Miłosiernego rozpoczniemy od niedzieli 14 października. Tego dnia nastąpi uroczyste zainaugurowanie roku wiary w parafii podczas Eucharystii o godzinie 10.30. Planowany porządek peregrynacji Jezusa Miłosiernego: Konarzewo: Kościelna, Wiśniowa, Dopiewska i przyległe, Bukowska i przyległe, Trzcielin, Joanka, Lisówki, Lisówki DPS, Dopiewiec, Gołuski, Chomęcice, Wypalanki, Glinki, Konarzewo: 25-lecia, Poznańska i przyległe, Szkolna, Młyńska i Stęszewska. Proszę o chętnych z tej części Konarzewa, gdzie się rozpocznie peregrynacja, którzy zapytaliby sąsiadów o chęć przyjęcia obrazu. Obraz w każdym domu przebywać będzie od 19.00 do 19.00 dnia następnego. Dołączony będzie modlitewnik, płyta CD, a także wszelkie informacje będą na stronie WWW.
 14. Relikwie bł. Jana Pawła II są wystawione każdego dnia jeszcze do 22 października. Po tym czasie będą towarzyszyć naszej modlitwie w każdy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 15. Kandydaci do bierzmowania: Dziś ostatni dzień zapisów – kończymy przyjmowanie próśb o przygotowanie. Spotkanie klas pierwszych w poniedziałek o 19.00. Na stronie internetowej znajdują się wszelkie potrzebne informacje.
 16. Prasa katolicka: „Przewodnik Katolicki” – z dziesiątka różańca. „Gość Niedzielny” – o tym, jak bronić wiary oraz o schyłku telewizji. Kalendarze z Archiwum Archidiecezjalnego za 1.50 PLN. Niebawem ruszy sprzedaż kalendarzy parafialnych w cenie 5,50 PLN.