Ogłoszenia parafialne
26. Niedziela zwykła – 29 września 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Bóg zapłać!
2. Msza w intencji dzieci urodzonych we wrześniu dziś o 12.00.
3. Zebrania i spotkania w najbliższym tygodniu:
1) Szafarze w poniedziałek o 19.00.
2) Krąg Biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.00.
3) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
4) Katecheci w środę o 15.00.
5) Grupa Biblijna w środę po Mszy św.
6) KSM zaprasza młodzież na spotkanie w czwartek – Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie. Zapraszamy!
7) Próby scholki dziecięcej w każdy piątek o 17.00 w Laboratorium Wiary. Zapraszamy wszystkie dzieci chcące śpiewać Panu Bogu. Zapraszamy do chóru dorosłych – informacje u Proboszcza albo organisty.
4. Przyjmujemy rezerwacje terminów Mszy św. na rok 2020. W ciągu roku można zamówić trzy msze św. niedzielne lub świąteczne (w tym sobotnie i wigilijne). Proszę przemyśleć swoje rocznice i jubileusze!
5. Przypominamy, że Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci odbywa się w każdą niedzielę o 12.00.
6. Nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy odprawiać od wtorku: wtorek po Mszy św. o 8.00, w środę, czwartek i piątek po Mszy wieczornej, w sobotę po Mszy o 8.00, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Prowadzą modlitwę: w poniedziałki: dzieci i rodziny; wtorki: Żywy Różaniec; środy: członkowie Rad Parafialnych; czwartki: grupy biblijne i Caritas; piątki: młodzież i służba liturgiczna.
7. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę, 6 października o 12.00.
8. Różaniec przy figurze w Gołuskach w niedzielę 6 października o 16.00.
9. Chrzty za tydzień o 12.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 20.00.
10. W nowym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
1) I czwartek miesiąca: Msza św. dziękczynna za Eucharystię i Kapłaństwo, z Komunią pod obiema postaciami. Po Mszy św. adoracja do północy. Od 23.00 d0 24.00 Godzina Święta prowadzona przez kapłana. Msza w Dopiewcu o 19.00. Okazja do spowiedzi św. od 18.30.
2) I piątek miesiąca: spowiedź od 16.30. Komunia co 15 minut. Nabożeństwo do Serca Jezusowego o 18.00, po nim Msza św. i różaniec.
3) I sobota miesiąca: Msza św., medytacja i różaniec o 8.00. Spowiedź od 7.30.
11. Intencja żywego różańca na październik: za członków żywego różańca i o jego rozkwit w naszej parafii.
12. Obchód chorych: W czwartek i w piątek od 9.00. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy także do coniedzielnej wizyty szafarzy z Komunią św.
13. Zapraszamy do podjęcia formacji w Szkole Katechistów. Obecność katechistów w parafii staję się szansą podjęcia katechezy dorosłych, katechezy przed chrztem oraz przygotowania do bierzmowania. Informacje u Proboszcza.
14. Pielgrzymi udający się do Ziemi Świętej, którzy nie byli obecni na spotkaniu, proszeni są o kontakt z proboszczem.
15. Bezpieczne Konarzewo, to nazwa programu w Dopiewskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Gorąco zachęcamy do poparcia projektu, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach Konarzewa poprzez zamontowanie urządzeń wyświetlających prędkość pojazdów.
16. Jeszcze do jutra można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń w budynkach parafialnych, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej). Możliwe wykorzystanie sportowe, edukacyjne, gospodarcze, magazynowe lub biznesowe.
17. Grafik dla lektorów na październik dostępny jest w zakrystii.
18. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
19. Zmarł: + Mieczysław Kaczmarek z Konarzewa. RIP.
Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.