25. Niedziela zwykła – 22 września 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Na utrzymanie szkół i uczelni katolickich zebraliśmy 518,02 zł. Bóg zapłać!
2. Imieniny ks. Tomasza przypadają w dniu dzisiejszym. Najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych!
3. W najbliższym tygodniu:
1) Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych dziś, w niedzielę, 22 września o 11.30.
2) Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne.
3) Café Mama we wtorki 9.30-11.30.
4) W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5) KSM zaprasza młodzież na spotkanie w czwartek – Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie. Zapraszamy!
6) Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
7) Próby scholki dziecięcej w każdy piątek o 17.00 w Laboratorium Wiary. Zapraszamy wszystkie dzieci chcące śpiewać Panu Bogu. Zapraszamy do chóru dorosłych – informacje u Proboszcza albo organisty.
8) Zbiórka wyjazdowa ministrantów do muzeów Poznania w sobotę, 28 września 2019. Zapisy i bliższe informacje do środy (25 września) u ks. Tomasza.
9) Wspólnota św. Rodziny zaprasza na dzień skupienia w najbliższą sobotę, 28 września o 11.00.
10) Msza w intencji dzieci urodzonych we wrześniu w przyszłą niedzielę o 12.00. Można zgłaszać dzieci.
4. Pielgrzymi udający się do Ziemi Świętej, którzy nie byli obecni na spotkaniu, proszeni są o kontakt z proboszczem.
5. Prowadzimy nabór chętnych do uczestniczenia w programie pomocy żywnościowej (FEAD – Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym). W celu włączenia do programu należy dostarczyć skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kryterium dochodowe wynosi: 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Termin zgłoszeń do 25 września.
6. Bezpieczne Konarzewo, to nazwa programu w Dopiewskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Gorąco zachęcamy do poparcia projektu, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach Konarzewa poprzez zamontowanie urządzeń wyświetlających prędkość pojazdów.
7. Przyjmujemy rezerwacje terminów Mszy św. na rok 2020. Przypominam, że w ciągu roku można zamówić trzy msze św. niedzielne lub świąteczne (w tym sobotnie i wigilijne).
8. Przypominamy, że Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci odbywa się w każdą niedzielę o 12.00.
9. Zapraszamy do podjęcia formacji w Szkole Katechistów. Obecność katechistów w parafii staję się szansą podjęcia katechezy dorosłych, katechezy przed chrztem oraz przygotowania do bierzmowania. Informacje u Proboszcza.
10. Jeszcze do końca września 2019 roku można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń w budynkach parafialnych, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej). Możliwe wykorzystanie sportowe, edukacyjne, gospodarcze, magazynowe lub biznesowe.
11. Grafik dla lektorów na wrzesień i październik dostępny jest w zakrystii.
12. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
13. Zmarł: + Dariusz Mak. RIP.