1. Dziękuję za składane ofiary. W ubiegła niedzielę zebraliśmy 4 062,90 zł na renowację ołtarza głównego. Rozpoczęliśmy renowację obrazów MB Częstochowskiej i św. Marcina z ołtarzy bocznych. Dziękuję panu Marcinowi Budziszowi z Dopiewa (firma DrukarniaBERG) za wykonanie banerów zapowiadających nawiedzenie św. Józefa i zastępujących obrazy w ołtarzach na czas konserwacji.
 2. Dziś zbiórka do puszek na KUL, uczelnie i szkoły katolickie.
 3. Msza dla młodzieży – to nowa inicjatywa duszpasterska w parafii. Pierwsza taka Msza św. dla młodzieży dziś o 18.00. Zapraszamy młodych do angażowania się w tę Mszę św. i na rozmowy po niej.
 4. Nawiedzenie obrazu św. Józefa dokona się w naszej parafii za niecały miesiąc – 10 i 11 października. Będzie to okazja do modlitwy w intencji Kościoła, rodzin, ojców, mężczyzn, rzemieślników, ludzi starszych i chorych, a także małżeństw bezdzietnych i wszystkich którym patronuje św. Józef.

Szczegółowy program peregrynacji:

Powitamy obraz w sobotę, 10 października o 9.00, następnie odmówimy różaniec.

9.30 – Eucharystia z udziałem chorych i ludzi w podeszłym wieku – udzielenie sakramentu chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zawierzenie chorych opiece św. Józefa

12.00 – Modlitwa i zawierzenie św. Józefowi DZIECI

15.00 – Modlitwa i zawierzenie św. Józefowi kobiet i matek zwłaszcza Żywego Różańca)

18.00 – Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (zwłaszcza dla małżeństw powyżej 25 lat małżeństwa)

21.00 – Modlitwa i zawierzenie św. Józefowi mężczyzn, ojców, dziadków

Niedziela, 11 października:

8.00 – Eucharystia i zawierzenie św. Józefowi

10.30 – Eucharystia i zawierzenie św. Józefowi

12.00 – Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (zwłaszcza dla małżeństw poniżej 25 lat małżeństwa)

15.00 – Modlitwa i zawierzenie św. Józefowi małżeństw bezdzietnych i tych które utraciły dziecko

16.45 – Nieszpory, zawierzenie św. Józefowi naszej parafii i pożegnanie obrazu. Przekazanie do parafii Lusowo

 1. Próby – zbiórki – zebrania:
  • Próba zespołu Credo in Deum w sobotę o 10.00. Zapraszamy grającą i śpiewająca młodzież.
  • Katecheza dla dzieci klas III w niedzielę, 27 września o 11.30.
 2. Od wtorku, 22 września, rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2015. Biuro parafialne będzie dodatkowo otwarte: wtorek po Mszy św. do 9.30; w środę od 15.00 do 17.00 i w czwartek już od 15.00 do 17.00.
 3. Prasa: „Przewodnik Katolicki” o uchodźcach. „Gość Niedzielny” o pielgrzymce Franciszka na Kubę i do USA.
 4. Proszę odebrać kosze od chleba i owoców z dożynek – są wystawione w kruchcie przed zakrystią. Można odebrać także pozostawioną reklamówkę z parasolką i ręcznikiem z pielgrzymki na Jasną Górę, a także inne rzeczy pozostawione w kościele (u pana kościelnego do odebrania znaleziony zegarek i pierścionki).