Ogłoszenia parafialne
24. Niedziela zwykła – 15 września 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. W niedzielę gospodarczą zebraliśmy 5 365,29 zł. Bóg zapłać! Dziś zbiórka do puszek na utrzymanie szkół i uczelni katolickich.
2. Zebranie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej dziś o 19.00 w jadalni Ośrodka Rekolekcyjnego.
3. Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek, 16 września o 20.00.
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. Grupa biblijna w środę, 18 września o 19.00.
6. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
7. Msza za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 18.00.
8. KSM zaprasza młodzież na spotkanie w piątek o 19.00.
9. W sobotę przypada święto św. Mateusza Apostoła. Jest to także 17. rocznica śmierci śp. Ks. Stanisława Hartlieba. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym długoletnim proboszczu.
10. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w sobotę, 21 września o 19.00. Katecheza dla dzieci w niedzielę, 22 września o 11.30. Prosimy o 100% obecność!
11. Wznawiamy próby scholki dziecięcej od 20.09. Próba w każdy piątek o 17.00 w Laboratorium Wiary. Zapraszamy wszystkie dzieci chcące śpiewać Panu Bogu. Zapraszamy także do chóru dorosłych – chętni niech zgłoszą się do Proboszcza albo organisty.
12. Prowadzimy nabór chętnych do uczestniczenia w programie pomocy żywnościowej (FEAD – Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym). W celu włączenia do programu należy dostarczyć skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kryterium dochodowe wynosi: 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Termin zgłoszeń do 25 września.
13. Przypominamy, że Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci odbywa się w każdą niedzielę o 12.00.
14. Przyjmujemy rezerwacje terminów Mszy św. na rok 2020. Przypominam, że w ciągu roku można zamówić jedynie trzy msze św. niedzielne lub świąteczne (w tym sobotnie i wigilijne). Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 16.00 do 17.00 i w czwartek od 15.00 do 17.00.
15. Do końca września 2019 roku można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń w budynkach parafialnych, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej). Możliwe wykorzystanie sportowe, edukacyjne, gospodarcze, magazynowe lub biznesowe.
16. Grafik dla lektorów na wrzesień dostępny jest w zakrystii.
17. Badania pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i zakwaszenia organizmu będzie można zrobić w Ambulansie Diagnostycznym, na przykościelnym parkingu jutro, w poniedziałek od 18.00 do 18.45.
18. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.