1. Dziś niedziela gospodarcza. Dziękuję ZUK w Dopiewie za wyrównanie drogi przed probostwem i przy kościele (jest to odcinek drogi powiatowej i parafia nie może samodzielnie ingerować i dokonywać napraw). Dziękuję za złożone ofiary na konserwację i restaurację figur i ornamentów ołtarza głównego. W minionym tygodniu do pracowni konserwatorskiej trafiła część tabernakulum. W najbliższym czasie podejmiemy także renowację obrazów MB Częstochowskiej i św. Marcina z ołtarzy bocznych – koszty tych prac w ¾ pokryje Starostwo Powiatowe w Poznaniu.
 2. Msza dla młodzieży – to nowa inicjatywa duszpasterska w parafii. Pierwsza taka Msza św. dla młodzieży w przyszłą niedzielę o 18.00. Odtąd w każdą trzecią niedzielę miesiąca pragniemy zapraszać młodych do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii o 18.00. Zapraszamy do angażowania się w tę Mszę św. W zakrystii można odebrać teksty czytań i modlitwy powszechnej. Po Mszy zapraszamy na herbatę i rozmowy.
 3. Święto Młodych naszej Archidiecezji w najbliższą sobotę, 19 września przy katedrze. W programie wykłady, koncerty, Eucharystia z Arcybiskupem. Chętni do wyjazdu mogą zgłosić się u księdza proboszcza.
 4. Nawiedzenie obrazu św. Józefa dokona się w naszej parafii za niecały miesiąc – 10 i 11 października. Będzie to okazja do modlitwy w intencji Kościoła, rodzin, ojców, mężczyzn, rzemieślników, ludzi starszych i chorych, a także małżeństw bezdzietnych i wszystkich którym patronuje św. Józef. Szczegółowy program peregrynacji podamy w najbliższym czasie. Powitamy obraz w sobotę, 10 października o 9.00, a pożegnamy w niedzielę o 17.30. Dziś i jutro nawiedzenie św. Józefa w Dopiewie.
 5. Msza za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 18.00.
 6. Próby – zbiórki – zebrania:
  • Zebranie szafarzy w środę po Mszy św. – ok. 18.45.
  • Próba zespołu Credo in Deum w sobotę o 10.00. Zapraszamy grającą i śpiewająca młodzież.
  • Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00 dla młodszych i o 10.00 dla starszych.
  • Katecheza dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższą sobotę o 19.00 w kościele; katecheza dla dzieci w niedzielę, 27 września o 11.30.
 7. Prasa: „Przewodnik Katolicki” o krzyżu oraz o tym,, dlaczego0 wielu zbrodniarzy hitlerowskich uniknęło kary. „Gość Niedzielny” o uchodźcach oraz o rozgrzeszaniu z grzechu aborcji. „Mały Przewodnik Katolicki”. „Wspólnota” – nowy numer.
 8. Proszę odebrać kosze od chleba i owoców z dożynek – są wystawione w kruchcie przed zakrystią. Można odebrać także pozostawioną reklamówkę z parasolką i ręcznikiem z pielgrzymki na Jasną Górę, a także inne rzeczy pozostawione w kościele (u pana kościelnego do odebrania znaleziony zegarek i pierścionki).