Ogłoszenia parafialne
23. Niedziela zwykła – 8 września 2019

1. Witamy serdecznie w naszej parafii wszystkich nowych mieszkańców, którzy osiedlili się wśród nas w ostatnich miesiącach. Zapraszamy do zaangażowania się w życie naszej wspólnoty!
2. Dziś Narodzenie NMP, czyli święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna na siew podczas Mszy św. o 10.30.
3. Dziś niedziela gospodarcza. Jak zawsze w II niedzielę miesiąca składane ofiary przeznaczone będą na cele inwestycyjne.
4. Porady prawne przy w parafii jutro, 9 września w godzinach 16-17. Zaprasza pani Katarzyna Hensler.
5. Zebranie redakcji Wspólnoty w poniedziałek, 9 września o 19.00. Zapraszamy chętnych do współpracy!
6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7. Zebranie rodziców ministrantów odbędzie się w środę o godzinie 19.00. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę 14 września o godz. 10.00.
8. W czwartek przypada 12 dzień miesiąca. Kolejny miesiąc naszej nowenny przed Nawiedzeniem. Pozostało jeszcze tylko 96 dni! Serdecznie zapraszam na 20.30 na słuchanie słowa Bożego i modlitwę różańcową. We wrześniu modlić się będziemy szczególnie za dzieci i młodzież. Własne intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
9. Polska pod Krzyżem – to ogólnopolska akcja modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Będzie ona miała miejsce w najbliższą sobotę, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża. Centralne uroczystości odbędą się we Włocławku. W naszej parafii specjalna Msza św. z adoracją Krzyża św. oraz procesją w sobotę o 8.00.
10. Intencja żywego różańca na wrzesień: o pokój dla świata i naszej Ojczyzny.
11. Przypominamy, że Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci odbywa się w każdą niedzielę o 12.00.
12. Intencje mszalne na rok 2020 zaczniemy przyjmować od środy, 11 września. Przypominam, że w ciągu roku można zamówić jedynie trzy msze św. niedzielne lub świąteczne (w tym sobotnie i wigilijne). Biuro parafialne będzie czynne dodatkowo: w środę od 15 do 17; w czwartek od 8 do 9 oraz 15 do 17 i w piątek od 15 do 17.
13. Zebranie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej w niedzielę, 15 września o 19.00.
14. Do końca września 2019 roku można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń w budynkach parafialnych, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej). Możliwe wykorzystanie sportowe, edukacyjne, gospodarcze, magazynowe lub biznesowe.
15. Grafik dla lektorów na wrzesień dostępny jest w zakrystii.
16. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.