22. Niedziela zwykła – 1 września 2019

1. Dziękuję wszystkim za współorganizację parafialnych dożynek, odpustu, ogniska i koncertu.
2. Witamy serdecznie w naszej parafii wszystkich nowych mieszkańców, którzy osiedlili się wśród nas w ostatnich miesiącach. Zapraszamy do zaangażowania się w życie naszej wspólnoty!
3. Uprzejmie informuję, że posługę kościelnego w kościele filialnym w Dopiewcu podejmie obecnie rodzina państwa Aleksandry i Dariusza Jacoszków z Dopiewca. Dziękujemy za podjęcie wyzwania i życzymy Bożego błogosławieństwa w służbie Bożej!
4. Dziś, 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej:
1) Modlimy się za ofiary wojny i o pokój dla świata.
2) Od dziś przywracamy Mszę św. o 12.00, ze szczególnym udziałem dzieci.
3) Chrzty podczas Mszy św. o 12.00.
4) Msza św. w intencji dzieci urodzonych w lipcu i w sierpniu o 12.00.
5) Poświęcenie tornistrów dla pierwszaków o 12.00.
6) Ognisko na zakończenie wakacji 1 września od godziny 15.00.
7) Koncert zespołu Dilerzy Miłości grającego muzykę chrześcijańską o godzinie 19.00.
5. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 w poniedziałek, 2 września o 8.00.
6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od tego dnia – 4 września – jedynie 100 dni pozostanie do Nawiedzenia naszej Parafii. Serdecznie zapraszam na środową modlitwę – na studniówkę – a także do lektury Wspólnoty, w której poszukujemy inspiracji do pięknego przygotowania Nawiedzenia.
7. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę, 4 września o 19.00.
8. I czwartek miesiąca: Msza św. dziękczynna za Eucharystię i Kapłaństwo, z Komunią pod obiema postaciami. Po Mszy św. adoracja do północy. Od 23.00 d0 24.00 Godzina Święta prowadzona przez kapłana. W Dopiewcu okazja do spowiedzi św. i adoracja od 18.30, Msza św. o 19.00.
9. I piątek miesiąca: spowiedź od 16.30. Komunia co 15 minut. Wystawienie Najśw. Sakramentu od 17.30, Nabożeństwo do Serca Jezusowego o 18.00, po nim Msza św.
10. I sobota miesiąca: Msza św. o 8.00, medytacja i modlitwa różańcowa. Wymiana tajemnic różańcowych.
11. Obchód chorych: w czwartek i w piątek od 9.00. Można nowych chorych zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy także do coniedzielnej wizyty szafarzy z Komunią św.
12. Intencja żywego różańca na wrzesień: o pokój dla świata i naszej Ojczyzny.
13. Za tydzień niedziela gospodarcza. Jak zawsze w II niedzielę miesiąca składane ofiary przeznaczone będą na cele inwestycyjne.
14. Narodzenie NMP, czyli święto Matki Bożej Siewnej przypada w przyszłą niedzielę. Poświęcenie ziarna na siew podczas Mszy św. o 10.30.
15. Zebranie redakcji Wspólnoty w poniedziałek, 9 września o 19.00. Zapraszamy chętnych do współpracy!
16. Zebranie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej w niedzielę, 15 września o 19.00.
17. Do końca września 2019 roku można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń w budynkach parafialnych, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej). Możliwe wykorzystanie sportowe, edukacyjne, gospodarcze, magazynowe lub biznesowe.
18. Grafik dla lektorów na wrzesień dostępny jest w zakrystii.
19. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.